Žinios. Baigėsi „Kino pavasaris“: organizatoriai sako, kad 55 tūkst. peržiūrų – didžiulis palaikymas

Šio ryto duomenimis, bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Lietuvoje – 696. Per vakar ištirti 2809 ėminiai. Taip pat vakar pranešta apie 9-ąją šio viruso auką šalyje. Iki šiol nustatyta, kad nuo koronaviruso Lietuvoje pasveiko 7 žmonės.

Vyriausybei sugriežtinus karantino sąlygas šiąnakt įsigaliojo sprendimas, pagal kurį automobiliu atvykti į Lietuvos teritoriją leidžiama tik per pasienyje su Lenkija veikiantį Kalvarijos–Budzisko, pasienyje su Latvija – Saločių–Grenstalės automobilių kelių punktus. Per visus kitus pasienio punktus į Lietuvą vykti nebegalima. Savaitgalį į Vilnių planuojami du lėktuvų reisai iš Minsko. Pasak Užsienio reikalų ministerijos, tai išimtiniai atvejai tiems, kurie bilietus buvo nusipirkę iš anksto. Tokia pat išimtis numatyta ir grįžtantiems į Lietuvą keltais iš Švedijos balandžio 4–10 dienomis. Visais kitais atvejais nuo rytojaus į šalį atskristi lėktuvu nebus galima, keltu atplaukti bus galima tik iš Kylio uosto.

Šiandien Vyriausybėje koronaviruso tyrimų statistiką stebintys specialistai pristatys savo išvadas ir pateiks kelių scenarijų analizę. Anot Visuomenės informavimo grupės vadovo Giedriaus Surplio, pastaruoju metu pastebima, kad santykinė užsikrėtusiųjų dalis tarp ištirtųjų mažėja, bet informaciją dar tikslina specialistai.

Prancūzijoje, vien Paryžiaus regione maždaug 2700 COVID-19 ligonių būtina intensyvi slauga, gyvybę palaikančios priemonės. Tai – pusė kritinės būklės pacientų šalyje. Kai naujai užsikrėtusieji šią savaitę skaičiuojami tūkstančiais, svarbūs ne tik patyrę gydytojai, bet ir medicinos studentai. Paryžiaus studentų medikų sąjungos duomenimis, kasdien vien sostinėje ligoninėse budi apie šimtą praktikantų.

Baigėsi pirmą kartą virtualiai vykęs festivalis „Kino pavasaris“.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.