Labas rytas, Lietuva I d. Užsikrėtimų COVID-19 šalyje kreivė: tendencija gera, bet labai trapi

Vaikų literatūros savaitė: į virtualius susitikimus kviečia knygų autoriai. Vakar, Tarptautinę vaikų knygos dieną, prasidėjo Vaikų literatūros savaitė. Šauniausi knygų autoriai kviečia vaikus į virtualius susitikimus, vyksiančius iki balandžio 9 d. Apie tai, kur tie susitikimai vyks, – nuotaikingame vaizdo siužete.

Vašingtone viešintis LRT žurnalistas: situacija yra dvejopa – kaip ir amerikiečių požiūris į visą krizę. Pasidomėkime, kaip Jungtinėms Amerikos Valstijoms sekasi kovoti su koronaviruso pandemija ir kelkimės į Vašingtoną, kur vieši LRT TELEVIZIJOS reporteris Aurimas Piečiukaitis. „Vašingtone ir jo apylinkėse situacija yra dvejopa – kaip ir amerikiečių požiūris į visą krizę“, – sako žurnalistas. Plačiau apie tai – tiesioginio teletilto metu.

Ištuštėjęs miestas Velse susilaukė netikėtų svečių: į Landidno centrą užsuko būrys ožkų. Metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Landidno miestas Velse – ištuštėjęs per karantiną. Tačiau jame apsilankė netikėti svečiai. Centre svečiavosi ožkų banda. Vietinių spėjimu, ožkos atkeliavo iš ganyklų. Gyvūnus patraukė neįprasta miestui tyla.

Kai širdyje – dvi tėvynės: Argentinos lietuvė Dalia Kairelis pripažįsta, kad jaučiasi kažko netekusi. Argentinos lietuvė Dalia Kairelis prisipažįsta, kad jai nelengva. Širdyje turėdama dvi tėvynes ji vis tiek jaučiasi kažko netekusi. Priešingai nei jos vaikai. Štai viena dukra, metus pasimokiusi lietuvių kalbos, lieka studijuoti Vilniaus universitete, kita po mokyklos Argentinoje žada irgi važiuoti į Lietuvą. Apie lietuvybės puoselėjimą svetur, skirtingus likimus, norą grįžti ir gyventi protėvių žemėje – dar viename kolegos Igno Krupavičiaus pasakojime iš Argentinos.

Pati populiariausia kelionė – prie lango: ar galite rasti bent vieną geografinės šeimos discipliną? Specialistai juokauja, kad pati populiariausia kelionė dabar – prie lango. Jei vis tik žvelgdami pro pastarąjį galvojate, kad vaizdas – nuobodus ir vienodas, žinokite, jog geografai su jumis nesutiktų. Geografų draugijos viceprezidentė Giedrė Godienė sako, kad geografija seniai nėra tik apie tai, kas kur yra, bet ir apie tai, kodėl kas nors yra, kodėl yra būtent taip, o ne kitaip. Akcija „Geografinis langas“ kviečia visus pažiūrėjus pro langą rasti mažiausiai vieną geografinės šeimos discipliną.

Gimdymas per pandemiją: daug nerimo nėščiosioms kelia tai, kad jame nebegali dalyvauti jų vyrai. Kaip žinia, karantinas labai sulėtino mūsų gyvenimo tempą: atšaukti ne tik renginiai bei įvairūs darbai, bet ir planinės operacijos, nebūtini vizitai pas gydytojus ir t. t. Bet kai kurie vizitai pas gydytojus yra būtini – pvz., dėl nėštumo. Apie nėštumą ir gimdymą per karantiną pasakoja gydytoja akušerė Ieva Girdvainienė. Specialistės teigimu, daug nerimo nėščiosioms šią akimirką kelia tai, kad gimdyme negali dalyvauti jų vyrai.

Užimti vaikus galima ir paprastomis priemonėmis: tinklaraštininkė sukūrė tikrą užduočių labirintą. Namuose per karantiną užimti mažuosius – tikras iššūkis. Kaip jį įveikti, pasiūlė tinklaraštininkė Lina Alūzė. Visas reikalingas priemones tikrai rasite namuose.

Prof. dr. Auksė Mickienė apie užsikrėtimus COVID-19: tendencija gera, bet labai trapi. Lietuvoje – beveik 700 patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Plačiau apie besibaigiančią trečiąją karantino savaitę ir COVID-19 padėtį šalyje pasikalbėkime su Kauno infekcinių ligų klinikos vadove prof. dr. Aukse Mickiene. Ekspertė sako, kad galima įžvelgti santykinį užsikrėtimo koronavirusu (lyginant su ėminių skaičiumi) mažėjimą – tai lyg ir gera, tačiau labai trapi tendencija. Medikė priduria: jokiu būdu negalime atsipalaiduoti.

Ved. Ugnė Siparė.