Žinios. Prancūzijoje į pagalbą medikams stoja studentai: vien Paryžiuje budi apie 100 praktikantų

Vakar paskelbtais duomenimis, bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Lietuvoje – 649. Šalyje vakar pranešta apie 9-ąją šio viruso auką. Iki šiol nustatyta, kad nuo koronaviruso Lietuvoje pasveiko 7 žmonės.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centre pradeda veikti karščiavimo klinika.

Prancūzijoje, vien Paryžiaus regione maždaug 2700 COVID-19 ligonių būtina intensyvi slauga, gyvybę palaikančios priemonės. Tai – pusė kritinės būklės pacientų šalyje. Kai naujai užsikrėtusieji šią savaitę skaičiuojami tūkstančiais, svarbūs ne tik patyrę gydytojai, bet ir medicinos studentai. Paryžiaus studentų medikų sąjungos duomenimis, kasdien vien sostinėje ligoninėse budi apie šimtą praktikantų.

Sinoptikams skelbiant apie nuo kitos savaitės šylantį orą, aktyvėja elektroninė prekyba sėklomis bei kitais daržui ir sodui reikalingais produktais. Tuo metu smulkūs gėlių augintojai, jeigu karantinas užsitęs, šiltnamiuose žydinčias našlaites ar vėdrynus turės išmesti į šiukšlių dėžes, kaip Olandijoje. Pasak augintojų, gėlių daigai – ne ta prekė, kurią be nuostolių gali išvežioti kurjeriai.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.