Žinios. Specialistai pristatys išvadas dėl COVID-19: pasak Surplio, santykinė užsikrėtusiųjų dalis mažėja

Vakar paskelbtais duomenimis, bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Lietuvoje – 649. Šalyje vakar pranešta apie 9-ąją šio viruso auką. Iki šiol nustatyta, kad nuo koronaviruso Lietuvoje pasveiko 7 žmonės.

Šiandien Vyriausybėje koronaviruso tyrimų statistiką stebintys specialistai pristatys savo išvadas ir pateiks kelių scenarijų analizę. Anot Visuomenės informavimo grupės vadovo Giedriaus Surplio, pastaruoju metu pastebima, kad santykinė užsikrėtusiųjų dalis tarp ištirtųjų mažėja, bet informaciją dar tikslina specialistai.

Vyriausybei sugriežtinus karantino sąlygas šiąnakt įsigaliojo sprendimas, pagal kurį automobiliu atvykti į Lietuvos teritoriją leidžiama tik per pasienyje su Lenkija veikiantį Kalvarijos–Budzisko, pasienyje su Latvija – Saločių–Grenstalės automobilių kelių punktus. Per visus kitus pasienio punktus į Lietuvą vykti nebegalima. Savaitgalį į Vilnių planuojami du lėktuvų reisai iš Minsko. Pasak Užsienio reikalų ministerijos, tai išimtiniai atvejai tiems, kurie bilietus buvo nusipirkę iš anksto. Tokia pat išimtis numatyta ir grįžtantiems į Lietuvą keltais iš Švedijos balandžio 4–10 dienomis. Visais kitais atvejais nuo rytojaus į šalį atskristi lėktuvu nebus galima, keltu atplaukti bus galima tik iš Kylio uosto.

Pasaulyje patvirtintų užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius jau perkopė milijoną, pražudė daugiau kaip 50 tūkst. žmonių, o beveik trys ketvirtadaliai mirties atvejų užregistruoti Europoje. Pasaulio Sveikatos organizacija perspėjo, kad virusas itin pavojingas ne tik senyviems ir ligotiems žmonėms. Europoje jauniausia koronaviruso auka – 12 m. mergaitė, Jungtinėse Valstijose mirė šešių savaičių kūdikis. Viruso epidemija tapo sunkiai pakeliama našta daugelio šalių sveikatos apsaugos sistemai ir ekonomikai. Jungtinės Valstijos šiandien skelbs nedarbo kovo mėnesį rodiklius, bet jau dabar aišku, kad praėjusią savaitę daugiau nei 6,5 mln. žmonių kreipėsi nedarbo išmokų. Pernai, tą pačią savaitę, pirmą sykį nedarbo išmokos prašė 210 tūkst. žmonių. Ekonomistai sako – gresia didžiausias nedarbas nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų.

Pasaulinėse lenktynėse dėl vakcinos nuo koronaviruso dalyvaujantys Australijos mokslininkai pradėjo pirmąjį vakcinos bandymą, pranešė Australijos mokslo agentūra. Mokslininkų optimistinės prognozės – po pusantrų metų pateikti vakciną visuomenei.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.