Dešimt balų. Ar per karantiną dar paklausu mokytis pas korepetitorius?

Dešimt balų

2020.04.02 16:30

Dešimt balų. Ar per karantiną dar paklausu mokytis pas korepetitorius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tiek Vyriausybės strateginio analizės centro, tiek Valstybės kontrolės duomenys rodo, kad nuo 36 iki 40 proc. visų šalies mokinių turi ne mažiau nei po vieną papildomą mokytoją. Dažniausiai papildomų mokytojų paslaugomis naudojasi dvyliktokai. Štai, sostinėje net 47 proc. dvyliktokų mokosi pas korepetitorius. Panaši statistika ir kituose didžiuosiuose miestuose bei rajonų centruose. Dvyliktokų tikslas – gerai pasiruošti tiek nacionaliniams brandos, tiek tarptautiniams egzaminams ir įstoti į geriausius Lietuvos bei pasaulio universitetus. Neretai mokiniai sėdi pas korepetitorius ne po vieną, o grupėmis, po kelis. Kaip šalyje paskelbtas karantinas pakeitė dvyliktokų įprotį po mokyklos bėgti pagilinti žinių pas korepetitorius? Ar ši paslauga iš viso beturi paklausą per karantiną?

Antrojoje laidos dalyje žvilgsnis į tai, kaip vyks priėmimas į užsienio aukštąsias mokyklas? Ir ar iš viso beverta šiųmečiams abiturientams galvoti apie stojimą į kitų šalių universitetus bei koledžus. Pagaliau, ar tie jaunuoliai, kurie ketino po gimnazijos baigimo niekur nestudijuoti ir norėjo vykti savanoriauti į Afriką ar kitas pasaulio šalis, gali tikėtis, kad jiems pavyks patirti "gap year", ar tokių svajonių geriau atsisakyti?

Laidą veda Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.