Homo cultus. Istoriko teritorija. Jono ir Adolfo Mekų gyvenimo laiškai

Istoriko teritorija

2020.04.01 15:05

Homo cultus. Istoriko teritorija. Jono ir Adolfo Mekų gyvenimo laiškai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kam kino kūrėjai Jonas ir Adolfas Mekai ilgus dešimtmečius rašė bei siuntė gyvenimo laiškus? Kaip pastarieji laiškai mums padeda suprasti šiuos žmones, jų kurtus filmus, pagaliau – laiko ir erdvės sampyną, kurioje Jonas ir Adolfas Mekai gyveno?

Kodėl Jono ir Adolfo Mekų laiškų knyga yra labai panaši į kino filmą? Kaip ji buvo kuriama ir puoselėjama, kol pavirto tikru meno kūriniu ir įspūdinga tekstų bei vaizdų sinteze, pasakojančia apie kūrybingus, mylinčius ir puoselėjančius viltį žmones? Kokie brolių Jono ir Adolfo sugalvoti, nufilmuoti, parašyti ar pasakyti dalykai yra mums vis dar svarbūs šiandien?

Šiuos ir kitus klausimus svarstysime su knygos „Jonas ir Adolfas Mekai: „Gyvenimo lai(š)kai“ leidėjų Kęstu Pikūnu ir kino režisieriumi Audriumi Stoniu.

Ved. Aurimas Švedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Istoriko teritorijoje“ susitinkame išskirtines asmenybes, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Kokia mūsų buvimo laiko upėje prasmė? Ką, kaip ir kodėl mes prisimename? Kaip individualios ir kolektyvinės patirtys gali padėti mums gyvenant šiandienoje? Kokiu būdu derėtų pasakoti apie praeitį ir joje nutikusius dalykus nuolat skubančiam, niekam neturinčiam laiko XXI amžiaus žmogui? Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.