Panorama. Seimo akibrokštą dėl medikų algų didinimo Nausėda pavadino fiasko, premjeras tikina, kad sprendimas bus priimtas

Ryto duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 44 nauji koronaviruso atvejai, bendras registruotų Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 581. Per vakar dieną šalyje ištirti 1849 mėginiai. Nuo COVID-19 šalyje mirė 8, pasveiko 7 žmonės.

Prezidentas Gitanas Nausėda vakarykštį Seimo darbą vadina fiasko. Dėl valdančiųjų ir opozicijos nesutarimų parlamentarams nepavyko susitarti dėl medikų algų kėlimo.

Sostinės savivaldybė uždaro Šeškinės polikliniką, nes čia nustatyti jau 4 koronaviruso atvejai, du iš jų – šiandien. Nuo rytojaus poliklinika veiks tik nuotoliniu būdu, tai yra konsultuos ar išrašinės siuntimus.

Nuo šeštadienio į Lietuvą draudžiama keleiviams atvykti keltais ir lėktuvais. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vyriausybė. Išimtis paliekama kelto reisui Kylis-Klaipėda-Kylis. Ribojimai nebus taikomi prekių judėjimui.

Jungtinių Tautų vadovas koronaviruso pandemiją vadina didžiausia žmonijos krize po Antrojo pasaulinio karo ir perspėja Vakarus padėti skurdesnėms šalims, kitaip gresia socialiniai neramumai. Estija pasitelkia kariuomenę, o Baltarusijoje žmonės nelaukia, kol valdžia pripažins pavojaus mastą.

Lietuvoje daugėja vietų, kur imami mėginiai dėl koronaviruso, tačiau tyrimų rezultatų tenka gerokai palaukti.

Karantinui besitęsiant trečią savaitę, elektros, šilumos, vandens tiekėjai sulaukia prašymų atidėti mokėjimus.

Pareigas pradėjo eiti naujasis Vilniaus universiteto rektorius profesorius Rimvydas Petrauskas.

NATO vadovas sako, kad koronavirusas nesusilpnins aljanso pajėgumų, net kai Rusija pratybomis ieško naujų spragų.

Kinija šiandien pradėjo skelbti ir besimptomių užsikrėtimo atvejų statistiką, baimindamasi antrosios viruso bangos.

Donaldas Trumpas skelbia, kad Jungtinės Valstijos dar 30 dienų gyvens karantine, ir perspėja, kad artimiausios savaitės bus vienos juodžiausių šalies istorijoje.

Vyriausybė pritarė, kad vairuotojai dygliuotas padangas galėtų pasikeisti po karantino.

Per karantiną smarkiai išaugo socialinių paslaugų poreikis. Šiaulių labdaros valgykloje sulaukiama trečdaliu daugiau skurstančiųjų.

Dėl karantino sulėtėjęs gyvenimas teigiamai paveikė aplinką.

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą, nuo šiandien Alytaus miesto viešojo transporto keleiviai privalės mūvėti pirštines, būti su apsauginėmis kaukėmis ar kitomis nosį ir burną dengiančiomis priemonėmis.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau