Ryto allegro. Prezidento patarėja Sonata Šulcė: 4,5 mln. kultūrai – tik pradinė injekcija kovai su pandemijos padariniais

Ryto allegro

2020.04.01 07:05

Ryto allegro. Prezidento patarėja Sonata Šulcė: 4,5 mln. kultūrai – tik pradinė injekcija kovai su pandemijos padariniais

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Spaudos kultūros naujienų apžvalga.

Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko komentaras apie pradinį paramos kultūros sričiai priemonių planą.

Prezidento patarėja Sonata Šulcė sako, kad pandemijos ir karantino laikotarpiu ypač atsiskleis valstybės požiūris į kultūros sektorių.

Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka kartu su viešosiomis bibliotekomis, kaip sako projekto koordinatorius Donatas Kubilius, aktyviai dalyvauja Robotikos mokyklos iniciatyvoje – 3D spausdintuvais spausdina apsauginius veido skydus medikams.

Pandemija ir karantinas tiesiogiai ir stipriai palietė visą AGATA veiklos sritį – tiek atlikėjus, tiek įrašų gamintojus, kurie staiga neteko pagrindinių savo pajamų, tiek verslą, kuris vertina muziką, ją naudoja ir už ją susimoka. Kokios galimos išeitys ir sprendimai – pokalbis su AGATA vadovais Agne Begete ir Mindaugu Budvyčiu.

„Įsivaizduokite, kad jūs nieko nežinote apie marą ir cholerą, nei kaip jos ateina, nei kaip jas gydyti, jūs esate apimtas baimės, todėl jums reikia jas kažkaip įsivaizduoti, sukonkretinti, kad galėtumėte jas suprasti“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Asta Skujytė-Razmienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie epidemijas lietuvių mitologijoje.

Kino industrija taip pat jaučia laikiną sustojimą – filmavimai sustabdyti, reklamų kūrimai atšaukti, kelionių po festivalius, pristatant geriausius filmus, taip pat nebeliko. Apie tai Austėja Kuskienė.

Ved. Laima Ragėnienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.