Žinios. Lenkija griežtina karantino sąlygas: ribojamas ir nepilnamečių judėjimas, ir pirkėjų srautai

už pažeidimus gresia baudos iki 6 tūkst. eurų

Užsikrėtusiųjų koronavirusu, vakar vakaro duomenimis, Lietuvoje yra 537 patvirtinti atvejai. Nuo COVID-19 mirė 8 asmenys, pasveiko 7. Per vakar nustatyti 49 nauji susirgimo atvejai.

Prezidentas Gitanas Nausėda po apsilankymo ekstremaliųjų situacijų operacijų štabe sako, kad Lietuvoje svarbu didinti koronaviruso testavimo pajėgumus, plečiant ėminius tiriančių laboratorijų tinklą. Šiuo metu atsakymų dėl koronaviruso gyventojams gali tekti laukti kelias dienas. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vakar žadėjo, jog koronaviruso tyrimų apimtys didės įdiegus papildomą įrangą valstybės laboratorijose. Šiuo metu laboratorijų pajėgumai siekia apie pusantro tūkstančio ėminių per parą. Tyrimai atliekami septyniose valstybinių įstaigų ir ligoninių laboratorijose.

Vyriausybė turėtų apsispręsti dėl visiško draudimo keleiviams vykti keltais ir lėktuvais. Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad visiškai drausti keliones lėktuvais ir keltais norima siekiant išvengti tolesnio koronaviruso plitimo iš kitų valstybių, kurios šiandien yra viruso židiniai, nes užsienyje įstrigusiems piliečiams jau buvo duota pakankamai laiko ir galimybių grįžti namo. Vyriausybės vadovas pabrėžia, kad ribojimai nebus taikomi prekių judėjimui.

Dar griežtesnės karantino priemonės nuo šiandien įsigalioja kaimyninėje Lenkijoje. Gerokai ribojamas nepilnamečių judėjimas, uždaromi parkai, nustatyta, kiek pirkėjų gali vienu metu būti parduotuvėse – triskart tiek, kiek yra kasų. Policija stebi, ar nėra pažeidimų, už kuriuos gresia baudos – nuo tūkstančio iki 6 tūkst. eurų.

Pietų Korėjai pavyko sustabdyti žaibišką koronaviruso plitimą. Beveik pusšešto tūkstančio pacientų išgijo ir išleisti iš ligoninių. Nemažai grįžo į darbą, bet nesulaukė kolegų rankų paspaudimo. Profesorius, apie kurį pasakojama reportaže, valgo laboratorijoje drauge su bendradarbiais, bet jam skirtas atskiras stalas – už kelių metrų.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.