Žinios. Ekspertai pabrėžia: koronaviruso pikas dar priešakyje – sunkiausia turėtų būti balandį

Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje COVID-19 infekcija patvirtinta 533 asmenims, pasaulyje – daugiau nei 803 tūkst. Lietuvoje virusas pareikalavo 8 gyvybių, šiandien po pietų pranešta apie naujausią mirtį Santaros klinikose. Pacientas atvežtas iš Ukmergės, garbaus amžiaus, jis buvo sunkios būklės. Pasaulyje nuo koronaviruso mirė daugiau nei 39 tūkst. Nuo viruso Lietuvoje pasveiko 7 žmonės, pasaulyje pasveikusiųjų daugiau nei 172 tūkst.

Lietuvoje daugėjant mirčių nuo koronaviruso, sveikstančiųjų skaičius kol kas nekinta. Gydymo įstaigoms geriau besijaučiančius pradėjus leisti gydytis namuose, ekspertai pabrėžia, jog džiaugtis gerėjančia situacija dar ankstoka. Pasak jų, pikas dar priešakyje – sunkiausia turėtų būti balandžio mėnesį.

Į nenumatytą posėdį susirinkęs Seimas svarsto klausimus, susijusius su karantinu šalyje.

Seime surengtame neeiliniame Užsienio reikalų komiteto posėdyje opozicija pažėrė kritikos Sveikatos apsaugos ministerijai. Esą praėjusią savaite speciali Vyriausybės darbo grupė nutarė, kad medicinos priemonių paiešką per diplomatines atstovybes perima Užsienio reikalų ministerija. Po poros dienų ministerija jau turėjo sulaukusi pasiūlymo iš vieno prancūzų tiekėjo įsigyti plaučių ventiliavimo įrangos, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija sustabdė paiešką, nes prireikė atlikti inventorizaciją, todėl pasiūlymu taip ir nepavyko pasinaudoti – įrangą nupirko kiti.

Paradoksas – viešumoje medicinines kaukes ir vienkartines pirštines dėvėti skatinama, bet priemonių – striuka. Vaistinės informuoja, kad jos stringa dar nepasiekusios Lietuvos.

Ispanijoje nuo koronaviruso per parą mirė daugiausiai žmonių nuo pandemijos pradžios, tačiau šalis reiškia atsargų optimizmą, kad naujų susirgimų kreivė stabilizuojasi. Panašias viltis reiškia tylos minute koronaviruso aukas pagerbusi Italija. Vokietija irgi sako, kad padėtis stabilizuojasi, nors įspėja, kad kol kas palyginti mažas mirštamumas šalyje gali šoktelėti. Tačiau kaimyninė Lenkija sako, kad dar nepasiektas nė epidemijos vidurys ir toliau griežtina apribojimus.

Taip pat „Žiniose“ – pokalbis. Kitame laido gale – Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

Daugeliui pasaulio valstybių dėl koronaviruso pandemijos įvedant švelnesnius arba griežtesnius viešojo gyvenimo apribojimus, Panamoje karantinas paskelbtas pagal lytis. Nuspręsta, kad nuo šiol šioje Centrinės Amerikos valstybėje iš namų moterys nusipirkti maisto galės išeiti pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, o vyrams tą padaryti bus leidžiama antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Sekmadieniais iš namų išeiti negalės niekas.

Subsidijas už išsaugotas darbo vietas ir kitokių priemonių ekonomikai gelbėti numačiusi Vyriausybė, anot socialinės apsaugos ir darbo ministro, tikrai neketina mažinti pensijų ar vaiko pinigų. Linas Kukuraitis sako, kad jokių išmokų mažinimas nėra svarstomas.

Koronaviruso pandemija turi milžiniškos įtakos oro transportui. Kai valstybės laikinai uždarė sienas, skrydžių bendrovės keleivinius lėktuvus pritaikė kroviniams, ypač medicinos įrangai, priemonėms gabenti.

Sportas. Lietuvos rankinio čempionas šį sezoną nepaaiškės. FIBA Čempionų lygos turnyras perkeltas į rugsėjo pabaigą.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.