Ryto allegro. Ar nepaminame žmogaus teisių karantino metu?

Kultūros naujienų spaudoje apžvalga.

Kaip keliauti, neišeinant iš namų?

Kotryna Lingienė domisi, kaip ir kokių rašytojų kūriniuose vaizduotas Kaunas.

Su rubrika „Požiūris“: architektas ir semiotikas Justinas Dūdėnas rašo atvirą laišką bičiuliui Antanui, su kuriuo prieš 15 m. siekė išsaugoti „Lietuvos“ kino teatrą Vilniuje.

Premjeras Saulius Skvernelis, atsiliepdamas apie į Lietuvą sugrįžusius ir čia saviizoliuotis turinčius emigrantus, pavartojo frazę „žmonėmis pavadinti jų negalime“. Kaip kontroliuojant pandemiją valdžios institucijoms nepaminti žmogaus teisių, aptarsime su Lietuvos žmogaus teisių centro direktore Birute Sabatauskaite.

Kokią svarbą ekstremalių situacijų metu užima komunikacija tarp valstybės institucijų ir tarp valstybės bei piliečių? Ką komunikacija pasako apie valdžios pasirengimą valdyti pandemiją ir kokią žinutę siunčia faktas, kad COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitete neliko vietos kultūros ministrui?

Vilniaus miesto centrinė biblioteka pradeda iniciatyvą, kurios metu du kartus per savaitę telefonu (arba „Facebook“ „Messenger“ programėle) skaitys knygas senjorams. Apie iniciatyvą pasakoja bibliotekos rinkodaros vadybininkė Julija Glosaitė.

Lietuvos leidyklos ir autoriai, net turėdami mažus biudžetus, sugeba kurti tarptautinio lygio dizaino knygas. Kodėl tokius jau pasaulinėje praktikoje įprastus eksperimentus Lietuvos skaitytojai priima gana sunkiai?

Ved. Birutė Rutkauskaitė.