Žinios. Kinijos mieste, iš kurio per visą pasaulį paplito koronavirusas, ima veikti prekybos centrai

Uhane prekyvietės buvo uždarytos daugiau nei du mėnesius

Bendras koronavirusu užsikrėtusiųjų asmenų skaičius Lietuvoje išaugo iki 484.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, šiuo metu 5 koronaviruso infekcija užsikrėtę asmenys yra sunkios būklės: 4-iems iš jų reikalingas deguonis, o vienam – plaučių ventiliacija.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad buvo duota pakankamai laiko užsienyje esantiems lietuviams grįžti į Lietuvą. Esą iki trečiadienio Vyriausybės posėdžio bus parengti sprendimai, pagal kuriuos skrydžiai ir keltai, išskyrus krovininius ir prekinius, bus stabdomi.

Lietuvos mokyklos nuo šiandien pradėjo mokymą nuotoliniu būdu – tai precedento Lietuvos švietimui neturinti situacija. Tiesa, iškart dėl didelio prisijungusiųjų srauto strigo pagrindinės nuotolinio bendravimo platformos.

Kokie galimi scenarijai Lietuvoje dėl COVID-19 infekcijos? Pokalbis su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Kovos su koronavirusu priemones griežtina ir Rusija: uždarytos sienos, o Maskvos gyventojams nurodyta likti namuose. Rusija seka Europos šalių pavyzdžiu.

Ispanija, kur patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius perkopė Kinijos skelbiamų atvejų skaičių, sako, kad karantinas jau duoda rezultatų – naujų infekcijų skaičius mažėja.

Skambant ekspertų įspėjimams, kad Jungtinėse Valstijose nuo koronaviruso gali mirti iki 200 tūkst. žmonių, šalies prezidentas Donaldas Trumpas pratęsė prevencinius viešojo gyvenimo ribojimus iki balandžio 30 dienos.

Po daugiau nei dviejų mėnesių Kinijos Uhano mieste, iš kur koronavirusas paplito po pasaulį, atidaryti prekybos centrai. Lankytojų prašoma dėvėti kaukes ir laikytis saugaus atstumo.

Vyriausybė meta gelbėjimo ratą nuo COVID-19 kenčiantiems verslams: siūlo tris priemones, kurios padėtų verslui lengviau pergyventi pasaulį užklupusią krizę.

Užimtumo tarnyba, neigiamus pokyčius darbo rinkoje fiksuojanti nuo pat pirmos karantino dienos, skelbia, kad bedarbių daugėja kasdien, ypač kurortuose ir atokiuose rajonuose, o laisvų darbo vietų skaičius vietomis sumažėjo net keliolika kartų.

Orai.

Ved. J. Vitkauskė.