Labas rytas, Lietuva I d. Darbo iš namų pliusas – produktyvumą skatinanti muzika, skambanti fone

populiariausi klausomi žanrai – klasika, R&B ir rokas

Kovo 30-oji – garsiosios atlikėjos Celine Dion gimtadienis. Visa Dion šeima mėgo muziką, subūrę grupę jie koncertuodavo gyvenvietės apylinkėse. Sulaukusi vos 13 metų, Celine pirmąsyk pasirodė televizijoje, nuo tada pradėjo skinti laimėjimus tarptautiniuose dainavimo konkursuose ir siekti pasaulinės šlovės. Moteris laikoma viena įtakingiausių popmuzikos atlikėjų visame pasaulyje.

Sportinių šokių treneris Lukas Petkevičius šįryt siūlo nuotolinę kubietiško šokio Čia čia čia pamoką. Treneris juokiasi: „Jei mes negalime nuskristi į Kubą, tegu Kuba atskrenda pas mus į namus.“

Po Pirmojo pasaulinio karo Argentinoje išsilaipino apie 32 tūkst. lietuvių. Skaičiuojama, jog dabar Argentinoje lietuviškų šaknų turi iki 200 tūkst. žmonių. LRT TELEVIZIJOS eteryje – pasakojimų ciklas apie pasaulio lietuvius Argentinoje.

Karantinui sukausčius įprastinę gyvenimo tėkmę, padaugėjo ne tik chaoso, bet ir teisinių ginčų. Kaip juos spręsti? Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis primena apie jau 20 metų veikiančią Teisės kliniką, kuri per metus, skaičiuojama, sulaukia apie 5 tūkst. gyventojų kreipimųsi.

Trumpas reportažas apie Lietuvoje apsauginėmis kaukėmis „papuoštas“ skulptūras ir paminklus. Šia akcija stengiamasi atkreipti dėmesį į savęs ir aplinkinių saugojimą koronaviruso siautėjimo metu.

Vienas darbo iš namų pliusas – fone skambanti muzika, kuri, manoma, skatina atliekamo darbo produktyvumą. Plačiau apie muzikos naudą žmogui papasakos LRT žurnalistė Jurga Čeponytė.

Kokią įtaką karantinas padarys darbo rinkai? Štai žmogiškųjų išteklių specialistė dr. Alisa Miniotaitė pastebi, jog situaciją, susiklosčiusią dėl koronaviruso, dar anksti lyginti su 2008-ųjų metų finansine krize. Tiesa, pasibaigus karantinui, bus galima suskaičiuoti karantino darbo rinkai padarytą įtaką.“ Specialistė pastebi, jog nors kol kas nėra daug atleistųjų, visgi pasibaigus karantinui, spėjama, darbdaviai neskubės įdarbinti naujų darbuotojų, taip pat bus daugiau atleidimo iš darbo atvejų atvejų.

Karantino akivaizdoje keitėsi ir Lietuvos viešbučių darbas. Apie jau įvykusius ir dar tik įvyksiančius pokyčius pasakoja Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Ved. U. Siparė.