Žinios. Nuo šiol dėl COVID-19 gali būti tiriami visi, jaučiantys ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomus

Per naktį nustačius 43 naujus koronaviruso atvejus, bendras jų skaičius Lietuvoje išaugo iki 437. Pasaulyje užsikrėtusiųjų daugiau nei 680 tūkst. Lietuvoje oficialiai patvirtintos 7 mirtys nuo COVID-19, pasaulyje virusas nusinešė per 32 tūkst. gyvybių. Pasveiko per 146 tūkst. planetos gyventojų, Lietuvoje iki šiol tepranešta apie vieną pasveikusią moterį.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo šiol dėl COVID-19 gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Taip pat, kaip numatyta anksčiau, dėl galimos infekcijos tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai. Šalies ligoninėse toliau auga koronavirusu užsikrėtusių medikų ir ligonių skaičius. Valdžia sako, kad viena iš priežasčių – iki šiol buvęs personalo apsaugos priemonių trūkumas. Kita priežastis – pažeista grįžusiųjų ir jų artimųjų saviizoliacijos tvarka.

Kai kurie Seimo nariai įsitikinę, kad valstybiniame rezerve ekstremaliosioms situacijoms kaupiamas maisto rezervas nepakankamas – ten esą tik miltai ir cukrus, nors daugelis pasaulio valstybių kaupia visavertes maisto atsargas. Nors maisto šalyje netrūksta, o produktų tiekimas užtikrintas, kai kurių parlamentarų nuomone, Lietuvai maisto produktų rezervas reikalingas, jei dėl užsitęsusios pandemijos globalioje tiekimo grandinyje atsirastų trukdžių.

Pasaulyje užregistruota per 680 tūkst. koronaviruso atvejų. COVID-19 plitimą valstybės riboja karantinu. Dauguma šalių karantiną griežtina, tačiau maždaug pusketvirto tūkstančio koronaviruso atvejų nustačiusi Švedija renkasi kur kas švelnesnę strategiją. Uždraudus didesnius nei 50 žmonių susibūrimus, Stokholmo gatvės tylesnės, bet ne tuščios.

Dešimtyje pasaulio valstybių koronaviruso infekcijos atvejų skaičius viršija 10 tūkst. Kol kas daugiausiai užsikrėtusiųjų – per 123 tūkst. – fiksuoja Jungtinės Valstijos. Šalies prezidentas Donaldas Trumpas, vakar užsiminęs apie griežto karantino skelbimą Niujorke ir aplinkinėse valstijose, netrukus pakeitė nuomonę. Karantino atsisakyta dėl galimo chaoso.

Mirė iškilus lenkų kompozitorius ir dirigentas Krzysztofas Pendereckis. Muzikui buvo 86-eri, pranešama, kad jis mirė gimtajame Krokuvos mieste po ilgai trukusios ligos. Kritikai pabrėžia, kad garsusis kūrėjas praturtino pasaulio klasikinės muzikos lobyną inovatyviais religinio pobūdžio ir simfoninės muzikos kūriniais. Vienas garsiausių pasaulio muzikų paliko ryškų pėdsaką ir Lietuvos muzikos kultūroje – Krzysztofas Pendereckis tiesė kelius į pasaulį lietuvių muzikams, ne kartą dirigavo savo kūrinius Lietuvoje, daug gastroliavo su Lietuvos kolektyvais užsienyje.

Dėl karantino pasikeitus laidojimo tvarkai auga kremavimo poreikis. Jau dabar, uždarius sienas, Lietuvos krematoriumas dirba visu pajėgumu. Kremavimą renkasi ir tie, kurie nori atidėti laidotuves iki karantino pabaigos. Laidojimo paslaugų įmonės jau dabar apribojo atsisveikinimą su mirusiaisiais, kai kurios net uždarė šarvojimo sales. Dvasininkai mišias už mirusįjį laiko tuščiose bažnyčiose.

Sportas. Naujoji Tokijo olimpinių žaidynių data gali paaiškėti anksčiau, nei planuota, skelbia „The New York Times“. Tarptautiniam olimpiniam komitetui artimi šaltiniai pranešė, kad į 2021 m. nukeltos žaidynės prasidės liepos 23 d.

UEFA prezidentas Aleksanderis Čeferinas tikisi, kad Europos šalių futbolo lygoms pavyks pratęsti sezoną. Tačiau plintantis koronavirusas stabdo bet kokius planus

Pietų afrikiečių pora išradingai sugalvojo kaip atsikratyti koronaviruso keliamo liūdesio, kai esi įkalintas namuose ir negali sportuoti. Bute Dubajuje jie išbandė maratoną. Trasa tapo 20 m. ilgio balkonas, kuriame porai teko įveikti daugiau nei 1200 ratų.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau