Žinios. Lietuvoje mirė šeštas koronavirusu užsikrėtęs žmogus

asmuo buvo susijęs su Ukmergės ligonine, jis taip pat priklausė rizikos grupei

Dar vieno Ukmergėje mirusio asmens organizme rastas koronavirusas. Šeštas Lietuvoje miręs žmogus taip pat priklausė rizikos grupei. Tai ketvirtas miręs asmuo, susijęs su Ukmergės ligonine. Šio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 382 užsikrėtimo infekcija atvejai. Palyginti su vakar vakaro duomenimis, infekuotų žmonių padaugėjo 24, infekcija naktį nustatyta ir Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojui. Naujai ištirti 1405 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso iki šiol Lietuvoje jų ištirta 6900. Iki šiol pranešama apie vieną pasveikusią moterį, kuriai pirmai vasario pabaigoje buvo diagnozuota infekcija.

Paaiškėjus, kad Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriuje medikai vienartinius drabužius saugojo maišuose ir dėvėjo ne po kartą, nuo pareigų nušalintas ligoninės vadovas. Pradėtas tyrimas. Situaciją aiškintis į ligoninę atvykęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažino, kad gydymo įstaigoms buvo duotas nurodymas saugoti panaudotus akinius ir respiratorius, tačiau vienkartiniai drabužiai esą turėjo būti utilizuojami. Ligoninės vadovas ir infektologai tikina, kad kelis kartus tie patys drabužiai buvo dėvimi tik tol, kol nebuvo patvirtintų teigiamų viruso atvejų.

Lietuvą pasiekė didžiausia kada nors gauta medicininių apsaugos priemonių siunta iš Kinijos. Kaune nusileido lėktuvas su keliais milijonais vienkartinių pirštinių, keliais šimtais tūkstančių respiratorių. Apsaugos priemonės skirtos šalies medikams, tačiau užsikrėtusiųjų skaičius grėsmingai didėja – koronavirusas patvirtas Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojui. Dešimt ligoninės medikų ir personalo darbuotojų izoliuojami. Sveikatos sistemos darbuotojų, kurie turėjo izoliuotis, šalyje jau daugiau kaip penki šimtai.

Pasaulyje užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 600 tūkst. ir sparčiai auga. Daugiausiai užsikrėtusiųjų – Jungtinėse Amerikos Valstijose. Prezidentas Donaldas Trumpas įsakė bendrovei „General Motors“ gaminti ventiliatorius, o Europos Sąjungos pietinės narės prašo kitų solidarumo ir pagalbos dorotis su krize.

Slaugos ligoninės priverstos išrašyti dalį pacientų. Sveikatos apsaugos ministras nurodė, kad karantino metu tokios įstaigos turės atstoti laikinai uždarytas reabilitacijos ligonines. Tačiau ne visus išrašomus pacientus artimieji turi galimybę slaugyti namuose, tad prašoma tokius priimti į socialinės globos įstaigas. Šių vadovai sako, kad tokių galimybių nėra, nes įstaigos ir taip jau perpildytos.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.