Kultūros savaitė

Kultūros savaitė

2020.03.28 09:05

Kultūros savaitė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Gyvenimas po pandemijos, pokalbis su žurnalistu Modestu Patašiumi, atviras laiškas apie piliečių bendrą turtą ir orkestrantų gyvenimas karantino sąlygomis.

Apie miestus literatūroje: kaip ir kokių rašytojų kūriniuose vaizduotas Kaunas.

Karantinas orkestre: naujos darbo sąlygos prie grupinių repeticijų pratusiems muzikantams.

Antrą karantino savaitę – dviejų žvaigždžių susitikimas menotyrininkės Aistės Paulinos Virbickaitės grojaraštyje. David Bowie dainuoja Andy Warholui.

Teatro dienos proga Klaipėdoje įteiktos Padėkos kaukės.

Sausio 13-ąją, nutrūkus Eglės Bučelytės vestai televizijos transliacijai, darbą tiesioginiame eteryje Kaune tuoj pat perėmė jos kurso draugas, žurnalistas Modestas Patašius. Už nuopelnus žurnalistikai apdovanotas M. Patašius pasakoja ne tik apie Sausio 13-ąją, bet ir tai, kaip atrado Danieliaus Dolskio kapavietę ir tapo didžiausios vagystės Lietuvos fotografijos istorijoje auka.

Architektas ir semiotikas Justinas Dūdėnas rašo atvirą laišką bičiuliui Antanui, su kuriuo prieš 15 metų siekė išsaugoti „Lietuvos“ kino teatrą Vilniuje.

Pasaulyje: Vokietijos valdžios pagalba menininkams ir nemokami kursai geriausiuose universitetuose. Menininkų ir auditorijos priartinimo iniciatyva Florencijoje.

Kaip gyvensime pasaulinei pandemijai pasibaigus, po karantino išėję iš namų? Ar galima tikėtis, kad neįprastas ir neramus laikas pakeis visuomenę? Įžvalgomis dalijasi šalies kultūros veikėjai.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.