Kosmoso departamentas. Karo mokslas: nuo karo šlovinimo praeityje iki etinių klausimų šiandien

Kosmoso departamentas

2020.03.27 11:05

Kosmoso departamentas. Karo mokslas: nuo karo šlovinimo praeityje iki etinių klausimų šiandien

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Karai pradėti aprašinėti dar Antikoje, siekiant pagerbti karius, parodyti savo pergales ir sumenkinti priešą. Dabar įvairios karo mokslo disciplinos nagrinėja ir karo istoriją, ir socialinį kariuomenės vaidmenį. Plačiau apie tai, kaip vystėsi karo mokslas, pasakoja VU istorikas Kęstutis Kilinskas. Su juo aptariame ir jo tyrinėjimą sritį – karių ir civilių santykius. Kokių etinių klausimų kelia vadinamasis „virtualus karas“?

Kaip nuotoliniu būdu valdomi dronai ir dirbtiniu intelektu varomos mašinos keičia mūsų požiūrį į karybą? Tuo domisi VU TSPMI doktorantė Ieva Skurdauskaitė.

Su rubrika „Va čia tai kosmosas“ pristatome lietuvių kuriamą dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoti su COVID-19. Daugiau apie tai pasakoja kompanijos „Rubedo sistemos“ atstovas Paulius Rakauskas.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.