Žinios. Prezidentas Gitanas Nausėda koronaviruso valdymą ketina aptarti su Pietų Korėjos vadovu

Lietuvoje koronavirusas oficialiai patvirtintas 299 žmonėms. Tarp naujausių 9 užsikrėtusiųjų – keturi medikai iš Vilniaus ir Klaipėdos bei keturi NATO bataliono kariai.

Prezidentas Gitanas Nausėda koronaviruso valdymą ketina aptarti su Pietų Korėjos vadovu Mun Džėinu. Bus aptariama Pietų Korėjos patirtis kovojant su COVID-19 plitimu bei ekstremalios situacijos valdymas, taip pat galimybės įsigyti medicininių apsaugos priemonių bei medicininės įrangos.

Su koronavirusu kovojančių medikų gretos retėja, o kol kas visu pajėgumu dirbančios mažesnių rajonų gydymo įstaigos susiduria su kitomis problemomis. Senstant medikų bendruomenei, didžioji dalis regionų gydytojų patys priklauso rizikos grupei, o iš didmiesčių į regionus atvykstantys jauni medikai, baiminamasi, gali būti viruso nešiotojai.

Daugiausia koronaviruso atvejų pasaulyje jau skaičiuojama Jungtinėse Amerikos Valstijose. Per praėjusią parą JAV užfiksuota 14 tūkst. naujų atvejų, o bendras skaičius – daugiau nei 82 tūkst.

Europos oro linijos dėl koronaviruso pandemijos prognozuoja, kad šįmet keleivių sumažės perpus. Tarptautinė oro transporto asociacija praneša, kad oro linijos turi lėšų porai mėnesių, tad ragina švelninti pinigų grąžinimo taisykles už atšauktus skrydžius.

Orai.

Ved. J. Tamošaitienė.