Žinios. Pasaulyje minima kitokia Tarptautinė teatro diena: švęsti kviečia virtualioje erdvėje

specialus teatro savaitgalis – ir portale LRT.LT

Lietuvoje koronavirusas oficialiai patvirtintas 299 žmonėms. Tarp naujausių 9 užsikrėtusiųjų – keturi medikai iš Vilniaus ir Klaipėdos bei keturi NATO bataliono kariai. Nuo viruso mirė iš viso 4 žmonės. Viena pacientė, kuriai vasario pabaigoje pirmai buvo nustatytas koronavirusas, yra pasveikusi.

Arkivyskupas Gintaras Grušas pristatys, kaip karantino sąlygomis bus švenčiamos Velykos. Jis šiandien rengia spaudos konferenciją Vilniaus Katedros aikštėje. Velykos šiemet švenčiamos bus balandžio 12 ir 13 d. Premjeras Saulius Skvernelis ragina žmones šiemet Velykas sutikti namuose, kad galėtų jas su artimaisiais švęsti ir kitais metais. Pasak S. Svernelio, siaučiant koronavirusui turėjo pasikeisti ir tikinčiųjų ritualai, katalikų Bažnyčios dvasininkai laiko mišias žmonėms neinant į bažnyčią, tad taip turėtų būti ir per Velykas. Karantinas pratęstas iki balandžio 13 d.

Saviizoliacija ir karantinas – kurorte, mėgaujantis pušų oru ir jūros vaizdais. Neringoje akivaizdžiai daugiau žmonių nei įprasta šiam laikui. Neringiškiai atvykėlių nelaukia – bijo atvežtino koronaviruso. O ir pajėgumai – žiemos sezono, budi vos dvi greitosios medicinos pagalbos brigados.

Daugiausiai koronaviruso atvejų pasaulyje jau skaičiuojama Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Ji aplenkė Kiniją. Per praėjusią parą Amerikoje užfiksuota beveik 14 tūkst. naujų atvejų ir bendras skaičius – daugiau nei 82 tūkst. Daugiau nei tūkstantis JAV mirė. Sudėtingiausia situacija Niujorke.

Europos oro linijos dėl koronaviruso pandemijos prognozuoja, kad šiemet keleivių sumažės perpus. Tarptautinė oro transporto asociacija praneša, kad oro linijos turi lėšų porai mėnesių, tad ragina švelninti pinigų grąžimo taisykles už atšauktus skrydžius.

Šiandien minima Tarptautinė teatro diena. Pasaulyje švenčiama nuo 1962-ųjų, šiemet ji – kitokia nei anksčiau. Visiems teatrams, koncertinėms įstaigoms užsidarius dėl koronaviruso, dauguma siūlo spektaklių transliacijas internete ir stengiasi nepamiršti savo žiūrovų. Taip pat ir Lietuvos teatrai savąją profesijos dieną kviečia švęsti virtualioje erdvėje, į spektaklių peržiūras kviečia Oskaro Koršunovo, Klaipėdos, Šiaulių dramos ir kitų miestų teatrai. LRT taip pat Teatro dieną kviečia švęsti drauge ir parengė turiningą teatro savaitgalio programą. Portale LRT.LT šįvakar 23 val. vyks Jaunimo teatro spektaklio „Vienos miško pasakos“ peržiūra, kurį pristatys jo režisierė Yana Ross.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau