Žinios. Paskelbti „Kuriu Vilnių“ nugalėtojai: po karantino požeminėse perėjose atsiras ir miškas, ir kosmosas

Lietuvoje koronavirusas oficialiai patvirtintas 299 žmonėms. Tarp naujausių 9 užsikrėtusiųjų – keturi medikai iš Vilniaus ir Klaipėdos bei keturi NATO bataliono kariai. Nuo viruso mirė iš viso 4 žmonės. Viena pacientė, kuriai vasario pabaigoje pirmai buvo nustatytas koronavirusas, yra pasveikusi.

Ukmergėje fiksuojant daug susirgimo koronavirusu atvejų, vietos gyventojų nuo šiandien prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių, o kitų miestų gyventojai raginami nevykti į Ukmergę. Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys sako, kad policijos paprašyta itin griežtai tikrinti, ar asmenys, kurie turi būti saviizoliacijoje, to laikosi. Koronavirusas mieste nustatytas aštuoniems ligoninės medikams, dauguma personalo šiuo metu yra saviizoliacijoje, ligoninėje veikia tik slaugos skyrius, jo pacientai ir ligoninės personalas – tikrinami. Sveikatos apsaugos ministerijai nurodyta plėsti ukmergiškių testavimo apimtį. Ukmergėje taip pat bus įsteigtas mobilusis patikros punktas.

Vėlų vakarą į Vilniaus oro uostą specialiuoju reisu iš Londono turėtų grįžti per 200 lietuvių. Lėktuvas iš Londono turėtų kilti 19 val. vietos laiku, o nusileidimas Vilniuje numatytas 20 minučių iki vidurnakčio.

Europoje nuo koronaviruso pandemijos jau mirė daugiau nei 15 tūkst. žmonių. Daugiausia – Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje. Europos Sąjungos lyderiai ilgiau nei planuota, šešias valandas, tarėsi kaip dorotis su koronaviruso sukelta krize. Daugiausia diskusijų sukėlė ekonominiai klausimai ir jų sprendimas paliktas finansų ministrams. Prancūzijos prezidentas lyderiams sakė, kad ant kortos pastatytas visos Bendrijos likimas.

Maskvoje nuo rytojaus 9 dienoms uždaromi restoranai, barai, prekybos centrai, parkai. O nuo kitos savaitės paskelbta apmokama nedarbo savaitė visoje Rusijoje. Šalis taip pat nutraukė visus skrydžius iš užsienio. Vakar šalyje užfiksuotas didžiausias naujų atvejų skaičius – kone 200 – ir dabar oficialiai pranešama apie pusdevinto šimto atvejų. Tačiau kritikai sako, kad skaičius gali būti gerokai didesnis, nes atliekama mažai testų, o šalyje ypač padaugėjo susirgimų plaučių ligomis.

Paskelbti šių metų metų Vilniaus savivaldybės programos „Kuriu Vilnių“ nugalėtojai. Kaip skelbia sostinės meras Remigijus Šimašius, po karantino devyni laimėtojų darbai atsiras įvairiose Vilniaus vietose.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.