Žinios. Baiminamasi, kad mažesniuose miesteliuose dirbantys medikai – rizikos grupės atstovai

Lietuvoje koronavirusas oficialiai patvirtintas 299 žmonėms. Tarp naujausių 9 užsikrėtusiųjų – keturi medikai iš Vilniaus ir Klaipėdos bei keturi NATO bataliono kariai.

Ukmergėje fiksuojant daug susirgimo koronavirusu atvejų, vietos gyventojų nuo šiandien prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių, o kitų miestų gyventojai raginami nevykti į Ukmergę.

Daugiausiai koronaviruso atvejų pasaulyje jau skaičiuojama JAV, jos aplenkė Kiniją. Per praėjusią parą Amerikoje užfiksuota beveik 14 tūkst. naujų atvejų ir bendras skaičius – daugiau nei 82 tūkst.

Su koronavirusu kovojančių medikų gretos retėja. Kol kas visu pajėgumu dirbančios mažesnių rajonų gydymo įstaigos susiduria su kitomis problemomis. Senstant medikų bendruomenei, didžioji dalis regionų gydytojų patys priklauso rizikos grupei.

Europos oro linijos dėl koronaviruso pandemijos prognozuoja, kad šiemet keleivių sumažės perpus. Tarptautinės oro transporto asociacija praneša, kad oro linijos turi lėšų porai mėnesių, tad ragina švelninti pinigų grąžimo taisykles už atšauktus skrydžius.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.