Žinios. Sinkevičius: ES gelbėjimui paruoštas planas – didesnis nei Europą po karo atstatęs Maršalo planas

Šio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyta 16 naujų koronaviruso atvejų, užsikrėtusiųjų skaičius siekia 290.

Ukmergės vadovų žiniomis, koronavirusas šiandien patvirtintas dar keturiems medikams, tad iš viso mieste nustatyta 17 užsikrėtimo atvejų, aštuoni iš jų – medikai. Ukmergei tampant didžiausiu viruso židiniu Lietuvoje, šiuo metu svarstoma izoliuoti rajoną.

COVID-19 nustatytas ir vienam Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikui – jis šiuo metu atliko praktiką, vadinamąją internatūrą, Ukmergės ligoninėje.

Nerimas dėl greitosios pagalbos medikų ir Alytuje: meras pranešė, kad koronavirusas patvirtintas vienam asmeniui, kurio žmona dirba Alytaus greitosios medicinos pagalbos medike.

Keičiama priverstinio grįžusiųjų iš užsienio izoliavimo tvarka. Naujai atvykę ir viešbučiuose ar kitose patalpose jau karantintuoti asmenys šiandien galės grįžti namo, pasižadėję keturiolika dienų izoliuotis, ir sutikę su pareigūnų patikrinimais.

Apie Europos Sąjungos daromus veiksmus ir bendrijai kylančius iššūkius kalbamės su eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi.

Lietuvos banko vadovas sako, kad gero scenarijaus šalies ekonomikai nėra – šiųmetis nuosmukis neišvengiamas, bet koks jis bus, priklausys nuo karantino trukmės.

Pasaulyje nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 21 tūkst. žmonių, karantine gyvena jau kas penktas planetos gyventojas. Visa ši statistika turės didelių padarinių pasaulio ekonomikai, kurią gelbėti Jungtinės Tautos ragina visoms valstybėms kartu, o ne po vieną.

Karantinas keičia automobilių priežiūros darbus. Klientai į autoservisų vidų nebeįleidžiami, jų prašoma palikti tik raktelius.

Lietuvoje drastiškai sumažėjus tarpmiestinių keleivių, susisiekimo įmonė „Kautra“ nuo šiandien stabdo tarpmiestinius maršrutus.

Pasauliui kovojant su koronavirusu ir įvedant karantiną, iššūkiu tampa benamiai. Prancūzijoje savanoriai piktinosi, kai policija baudė benamius už tai, kad jie nesėdėjo namuose.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.