Žinios. COVID-19 braunasi ir į greitosios medicinos darbuotojų gretas: infekcija nustatyta Ukmergėje

Lietuvoje oficialiai patvirtinti 4 mirties nuo koronaviruso atvejai – apie du naujausius pranešta vakar. Visi – rizikos grupės, garbaus amžiaus žmonės. Išvis Lietuvoje koronavirusas jau diagnozuotas 274 asmenims. Daugėja užsikrėtusių Lietuvoje dislokuoto NATO tarptautinio bataliono karių – koronavirusas patvirtintas jau 20. Pasveikusi iki šiol yra viena moteris, kuriai pirmai vasario pabaigoje buvo diagnozuota infekcija.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis LRT RADIJUI sako, kad dėl plintančio koronaviruso svarstoma riboti patekimą į Ukmergę ir išvykimą iš jos. Situacija bus svarstoma šiandien, o sprendimai priimami nedelsiant. Mieste nuo COVID-19 mirė trys žmonės, ligoninė praktiškai nedirba, ten veikia tik vienas – slaugos – skyrius.

COVID-19 nustatytas ir vienam Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikui. Jis šiuo metu atliko praktiką, vadinamąją internatūrą Ukmergės ligoninėje. Greitosios pagalbos medikas kontaktavo su šios ligoninės medike, todėl paskutiniu metu laikėsi saviizoliacijos. Dėl kontakto su mediku nušalinti 6 Kauno greitosios pagalbos stoties darbuotojai.

Nerimas dėl greitosios pagalbos medikų – ir Alytuje: miesto meras pranešė, kad koronavirusas patvirtintas vienam asmeniui, kurio žmona dirba Alytaus greitosios medicinos pagalbos medike. Ketvirtadienį Alytuje nustatyti 4 koronaviruso atvejai.

Keičiama priverstinio grįžusiųjų iš užsienio izoliavimo tvarka. Naujai atvykę ir viešbučiuose ar kitose patalpose jau karantinuoti asmenys šiandien galės grįžti namo, pasižadėję 14 dienų izoliuotis. Visiems grįžusiesiems bus paimti COVID-19 mėginiai.

Lietuvos banko vadovas sako, kad gero scenarijaus šalies ekonomikai nėra. Šiųmetis nuosmukis – neišvengiamas, bet koks jis bus, priklausys nuo karantino trukmės.

Pasaulyje nuo COVID-19 iš viso jau mirė daugiau nei 21 tūkst. žmonių, o karantine gyvena kas 5 planetos gyventojas. Šiandien ekonomikos gelbėjimo planą aptars Didžiojo dvidešimtuko lyderiai.

Lietuvoje jau būta atvejų, kai šeimos nariams užsikrėtus COVID-19 virusu, be priežiūros liko du vaikai. Atsakingos institucijos ragina visas šeimas apgalvoti, kas rūpintųsi vaikais, jei tėvai atsidurtų ligoninėje.

Karantinas keičia automobilių priežiūros darbus. Klientai į autoservisų vidų nebeįleidžiami, jų prašoma palikti tik raktelius. Siekiant išvengti tiesioginio kontakto, nuvežti transporto priemones prašoma ir techninę pagalbą kelyje teikiančių įmonių. Šioms tai bene vienintelis pragyvenimo šaltinis šiomis dienomis, mat darbo apimtys gerokai sumažėjo. Įprastu ritmu kol kas dirba tik techninių apžiūrų centrai, tačiau vairuotojų prašoma neskubėti vykti net ir pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui.

Lietuvoje drastiškai sumažėjus tarpmiestinių keleivių, susisiekimo įmonė „Kautra“ šiandien stabdo tarpmiestinius maršrutus.

Koronavirusas privertė namuose likti jau beveik milijardą pasaulio gyventojų. Kur begyventų, žmonės teigia suprantantys, kad tai būtina priemonė kovoti su naujuoju virusu.

Ved. G. Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau