Žinios. Karantinas keičia automobilių priežiūros darbus: į autoserviso vidų nepateksite, prašoma palikti tik raktelius

Lietuvoje oficialiai patvirtinti 4 mirties nuo koronaviruso atvejai – apie du naujausius pranešta vakar. Visi – rizikos grupės, garbaus amžiaus žmonės. Išvis Lietuvoje koronavirusas jau diagnozuotas 274 asmenims. Daugėja užsikrėtusių Lietuvoje dislokuoto NATO tarptautinio bataliono karių – koronavirusas patvirtintas jau 20. Pasveikusi iki šiol yra viena moteris, kuriai pirmai vasario pabaigoje buvo diagnozuota infekcija.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pakeitė priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarką – nuo šiol visi grįžtantieji bus tikrinami dėl koronaviruso, žmonės bus paleidžiami izoliuotis į namus. Nauji sprendimai numato, kad patikrinimai grįžtantiems bus atliekami oro ir jūrų uoste, taip pat ir pasienyje – mobilios brigados paims tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.

Karantinas keičia automobilių priežiūros darbus. Klientai į autoservisų vidų nebeįleidžiami, jų prašoma palikti tik raktelius. Siekiant išvengti tiesioginio kontakto, nuvežti transporto priemones prašoma ir techninę pagalbą kelyje teikiančių įmonių. Šioms tai bene vienintelis pragyvenimo šaltinis šiomis dienomis, mat darbo apimtys gerokai sumažėjo. Įprastu ritmu kol kas dirba tik techninių apžiūrų centrai, tačiau vairuotojų prašoma neskubėti vykti net ir pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui.

Per karantiną Lietuvoje drastišką keleivių mažėjimą patirianti susisiekimo įmonė „Kautra“ nuo šiandien stabdo tarpmiestinius maršrutus. Tiesa, „Kautra“ tęs keleivių pervežimą priemiestiniais maršrutais Kauno rajone bei Klaipėdos, Alytaus ir Druskininkų miestuose.

Jungtinių Amerikos Valstijų Senatas priėmė didžiausią per šalies istoriją ekonomikos gaivinimo paketą, kuriuo numatoma skirti 2 trln. dolerių nuo koronaviruso krizės nukentėjusiems amerikiečiams.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.