Gimtadienį švenčia Stevenas Tyleris: dėl vokalinių gebėjimų atlikėjas pramintas „riksmo demonu“

Stevenas Tyleris gimė 1948-ųjų kovo 26-ąją Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vaikystėje pradėjęs groti būgnais, vėliau susikoncentravo į dainavimą. Dėl plačių vokalinių sugebėjimų ir aukštų riksmų S. Tyleris pramintas „riksmo demonu“.

Bet geriausiai S. Tyleris žinomas dėl grupės „Aerosmith“. Grupė susibūrė 1970-aisiais, po dvejų metų pasirašę kontraktą su įrašų studija, o kitais metais išleido pirmąjį albumą. „Aerosmith“ muzikinis stilius apibūdinamas kaip poproko, sunkiojo metalo ir ritmenbliuzo mišinys, įkvėpęs nemažai kitų muzikantų. Bene garsiausias jų kūrinys – 1998-aisiais išleista daina „I Don‘t Want to Miss a Thing“ iš ne ką mažiau populiarumo sulaukusio filmo „Armagedonas“.

„Aerosmith“ laikoma viena pelningiausių visų laikų Jungtinių Valstijų sunkiojo roko grupių. Jie pardavė daugiau nei 150 mln. įrašų visame pasaulyje. Grupės sąskaitoje – 25 auksiniai, 18 platininių ir 12 multiplatininių albumų. Taip pat – ir daugybė apdovanojimų: 4 „Grammy“, 6 Amerikos muzikos apdovanojimų ir 10 MTV muzikinių vaizdo klipų apdovanojimų statulėlių. 2001-aisiais grupė įamžinta Rokenrolo šlovės alėjoje. Nors ir su petraukomis, grupė gyvuoja iki šiol.