Žinios. Karantine – beveik milijardas gyventojų: labiausiai žmonės pasiilgsta susitikimų su draugais ir artimaisiais

Lietuvoje oficialiai patvirtinti 4 mirties nuo koronaviruso atvejai – apie du naujausius pranešta vakar. Visi – rizikos grupės, garbaus amžiaus žmonės. Išvis Lietuvoje koronavirusas jau diagnozuotas 274 asmenims. Daugėja užsikrėtusių Lietuvoje dislokuoto NATO tarptautinio bataliono karių – koronavirusas patvirtintas jau 20. Pasveikusi iki šiol yra viena moteris, kuriai pirmai vasario pabaigoje buvo diagnozuota infekcija.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis LRT RADIJUI sako, kad dėl plintančio koronaviruso svarstoma riboti patekimą į Ukmergę ir išvykimą iš jos. Situacija bus svarstoma šiandien, o sprendimai priimami nedelsiant. Mieste nuo COVID-19 mirė trys žmonės, ligoninė praktiškai nedirba, ten veikia tik vienas – slaugos – skyrius.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pakeitė priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarką – nuo šiol visi grįžtantieji bus tikrinami dėl koronaviruso, žmonės bus paleidžiami izoliuotis į namus. Nauji sprendimai numato, kad patikrinimai grįžtantiems bus atliekami oro ir jūrų uoste, taip pat ir pasienyje – mobilios brigados paims tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.

Šįvakar vaizdo ryšiu apie kovą su koronavirusu kalbėsis Europos Sąjungos šalių lyderiai. Devynios Bendrijos šalys, tarp jų ir labiausiai nuo koronaviruso kenčiančios Ispanija ir Italija, ragina visą Bendriją skolintis bendrai. Tačiau tam priešinasi Vokietija ir kitos turtingesnės Šiaurės šalys. Esą tai gali tapti politiniais nuodais.

Koronavirusas privertė namuose likti jau beveik milijardą pasaulio gyventojų. Kur begyventų, žmonės teigia suprantantys, kad tai būtina priemonė kovoti su naujuoju virusu. Kad ir kuo užsiimtų, žmonės sako labiausiai pasiilgstantys susitikimų su draugais ir artimaisiais.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.