Žinios. JAV Senatas priėmė didžiausią ekonomikos gaivinimo paketą šalies istorijoje: skirs du trilijonus dolerių

Lietuvoje oficialiai patvirtinti 4 mirties nuo koronaviruso atvejai – apie du naujausius pranešta vakar. Visi – rizikos grupės, garbaus amžiaus žmonės. Išvis Lietuvoje koronavirusas jau diagnozuotas 274 asmenims. Daugėja užsikrėtusių Lietuvoje dislokuoto NATO tarptautinio bataliono karių – koronavirusas patvirtintas jau 20. Pasveikusi iki šiol yra viena moteris, kuriai pirmai vasario pabaigoje buvo diagnozuota infekcija.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pakeitė priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarką – nuo šiol visi grįžtantieji bus tikrinami dėl koronaviruso, žmonės bus paleidžiami izoliuotis į namus. Nauji sprendimai numato, kad patikrinimai grįžtantiems bus atliekami oro ir jūrų uoste, taip pat ir pasienyje – mobilios brigados paims tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ketina pristatyti mokyklų pasirengimą nuotoliniam mokymui. Jis turi prasidėti nuo pirmadienio. Dėl koronaviruso paskelbus karantiną švietimo ir ugdymo įstaigų veikla sustabdyta kovo 16-ąją. Dviem savaitėms pedagogai, moksleiviai ir studentai išleisti atostogų. Ministras neatmeta, kad nuotoliniu būdu gali tekti baigti šiuos mokslo metus.

Karantinas keičia automobilių priežiūros darbus. Klientai į autoservisų vidų nebeįleidžiami, jų prašoma palikti tik raktelius. Siekiant išvengti tiesioginio kontakto, nuvežti transporto priemones prašoma ir techninę pagalbą kelyje teikiančių įmonių. Šioms tai bene vienintelis pragyvenimo šaltinis šiomis dienomis, mat darbo apimtys gerokai sumažėjo. Įprastu ritmu kol kas dirba tik techninių apžiūrų centrai, tačiau vairuotojų prašoma neskubėti vykti net ir pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui.

Jungtinių Amerikos Valstijų Senatas priėmė didžiausią per šalies istoriją ekonomikos gaivinimo paketą, kuriuo numatoma skirti 2 trln. dolerių nuo koronaviruso krizės nukentėjusiems amerikiečiams.

Pasauliui kovojant su koronavirusu ir įvedant karantiną, iššūkiu tampa benamiai. Prancūzijoje savanoriai piktinosi, kai policija baudė benamius už tai, kad jie nesėdėjo namuose. Užsidarant įprastoms prieglaudoms, daugelis šalių benamiams atveria viešbučius, arba kuria laikinus centrus.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.