Žinios. Vyriausybė pratęsė karantiną iki balandžio 13-osios

Lietuvoje patvirtinti keturi mirties nuo koronaviruso atvejai. Trys – per pastarąją parą. Iš viso nuo vakar vakaro iki šio ryto Lietuvoje patvirtintas rekordinis naujų užsikrėtimų skaičius – 46 atvejai.

Karantinas Lietuvoje pratęsiamas dar dviem savaitėms. Taip posėdyje nusprendė Vyriausybė: atvykimas ir išvykimas į šalį, žmonių susibūrimai, kavinių, daugelio parduotuvių darbas ir dalis paslaugų bus draudžiami iki balandžio 13-osios.

Patvirtinta, kad Panevėžyje nuo infekcijos mirė vyresnis nei šešiasdešimties metų gretutinių ligų turėjęs pacientas.

Po neramios nakties viešbučiuose, kuriuose priverstinai izoliuoti iš užsienio grįžę asmenys, tvarką keičia Vilniaus savivaldybė ir izoliuotis į namus dar naktį išleido keturias šeimas su vaikais, popiet ketinama patvirtinti visą galimų išimčių sąrašą.

Į Klaipėdą keltu iš Švedijos šįryt grįžo 90 žmonių. Uostamiestyje pirmoji priverstinio karantino diena prasidėjo sklandžiai, tik prireikė kantrybės: jo keleiviai jau lipdami į keltą žinojo: parplaukus laukia ne namai ir artimieji, o dvi savaitės izoliacijoje.

Koronavirusas pasiekė ir Seimą. Parlamentarai šiandien sulaukė informacinio laiško, kad COVID-19 patvirtintas vienai Seimo nario padėjėjai, kuri nesilaikė saviizoliacijos.

Dar viena Europos šalis – Ispanija – mirčių nuo koronaviruso skaičiumi pralenkė Kiniją.

COVID-19 nustatytas Jungtinės Karalystės sosto paveldėtojui Velso princui Čarlzui. Pranešama, kad 71-erių karališkosios šeimos nariui pasireiškė lengvi infekcijos simptomai, jis jaučiasi gerai.

Plintant koronavirusui, būtina gelbėti ne tik gyvybes, bet ir ekonomikas. JAV Senatas ir Baltieji rūmai sutarė dėl istorinio plano –- stojančią šalies ekonomiką bus bandoma išjudinti 2 trilijonais dolerių.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per itin retą kreipimąsi į tautą patvirtino, kad referendumas dėl konstitucijos pataisų nukeliamas dėl koronaviruso krizės.

Koronaviruso grėsmes nacionaliniam saugumui šiandien su Lietuvos žvalgybos atstovais aptarė prezidentas Gitanas Nausėda. Pasak prezidento, susidariusi situacija šalyje gali išprovokuoti dirbtinius, organizuotus ir sąmoningus konfliktus.

Šiandien atidaryti trys paskutiniai mobilieji koronaviruso patikros punktai: Panevėžyje, Tauragėje ir Utenoje.

Komunalinkai nerimauja, kad karantino metu virusas gali plisti per išmestas atliekas. Kai kurios įmonės svarsto stabdyti atliekų rūšiavimo linijų darbą ir siūlo visas atliekas deginti.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.