Žinios. Koronavirusas braunasi į aukščiausias įstaigas: užsikrėtė net ir princas Čarlzas

vienas atvejis patvirtintas ir Seimo darbuotojai

Lietuvoje patvirtinti keturi mirties nuo koronaviruso atvejai. Trys – per pastarąją parą. Iš viso nuo vakar vakaro iki šio ryto Lietuvoje patvirtinta rekordinis naujų užsikrėtimų skaičius – 46 atvejai.

Patvirtinta, kad Panevėžyje nuo infekcijos mirė vyresnis nei 60 metų gretutinių ligų turėjęs pacientas. Jis po kelionės į Pietų Afriką ligoninėje buvo gydomas nuo kovo vidurio, būklė buvo sunki, reanimacijoje pacientui taikyta dirbtinė plaučių ventiliacija. Kiti trys mirčių nuo koronaviruso atvejai siejami su Ukmergės ligonine – šiandien joje mirė vyresnio amžiaus rizikos grupei priklausantis asmuo, koronaviruso diagnozė patvirtinta po mirties.

Po neramios nakties viešbučiuose, kuriuose priverstinai izoliuoti iš užsienio grįžę asmenys, tvarką keičia Vilniaus savivaldybė ir izoliuotis į namus dar naktį išleido keturias šeimas su vaikais, popiet ketinama patvirtinti visą galimų išimčių sąrašą.

Į Klaipėdą keltu iš Švedijos šįryt grįžo 90 žmonių.

Seime – pirmasis koronaviruso atvejis. Pranešama, kad užsikrėtė Seimo kanceliarijos darbuotoja. Tai LRT.lt patvirtino Seimo kanclerio pareigas einanti Dokumentų departamento direktorė Vaida Servetkienė.

Vyriausybė šiuo metu sprendžia, ar šalyje pratęsti karantiną ir kaip griežtinti bausmes karantino nesilaikantiems žmonėms. Karantinas šalyje būtų pratęstas mažiausiai dviem savaitėmis – iki balandžio vidurio.

Dar viena Europos šalis – Ispanija, mirčių nuo koronaviruso skaičiumi pralenkė Kiniją. Iš viso Ispanijoje pandemija pasiglemžė daugiau nei 3400 gyvybių, tai jau pusantro šimto atvejų daugiau nei Kinijoje.

Plintant koronavirusui, būtina gelbėti ne tik gyvybes, bet ir ekonomikas. Jungtinių Valstijų Senatas ir Baltieji rūmai sutarė dėl istorinio plano – stojančią šalies ekonomiką bus bandoma išjudinti dviem trilijonais dolerių.

Jungtinės Karalystės princui Čarlzui patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu, praneša „Sky News“. Indijai paskelbus karantiną, visame pasaulyje savo namuose izoliuotis turi trečdalis žmonijos.

Koronaviruso grėsmes nacionaliniam saugumui šiandien aptarė prezidentas Gitanas Nausėda, Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis bei Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vadovas Remigijus Baltrėnas.

Lietuvoje jau veikia visi suplanuoti mobilieji koronaviruso patikros punktai: nuo vidurdienio jie atidaryti Panevėžyje, prie „Cido“ arenos, Tauragėje aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato ir Utenoje – „Utenio“ stadiono aikštelėje.

Komunalininkai nerimauja, kad karantino metu virusas gali plisti per išmestas atliekas.

Italijos kovos su smurtu prieš moteris savanoriai sako, kad dėl karantino ir draudimo išeiti iš namų, tūkstančiai moterų kenčia smurtą artimoje aplinkoje.

Ved. Guoda Pečiulytė.