Gimtadienį švenčia Eltonas Johnas: tarp pasiekimų – ir deimantinis albumas, ir Elžbietos II įšventinimas į riterius

Kokia LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ be „Kalendoriaus“ rubrikos? Šįkart joje – sero Eltono Johno gimtadienis!

E. Johnas gimė 1947-ųjų kovo 25-ąją Jungtinėje Karalystėje, Pinerio mieste. Tikrasis jo vardas – Reginaldas Kennethas Dwightas. Jau būdamas trejų jis nustebino savo šeimą grodamas pianinu, o 11-os ėmė lankyti Karąliškąją jaunimo muzikos akademiją.

1967-aisiais E. Johnas susipažino su dainų tekstų autoriumi Bernie Taupinu. Taip prasidėjo jų muzikinė partnerystė, besitęsianti iki šiol, nuskynusi daugybę apdovanojimų. Tarp jų – ir „Oskaras“ už geriausią dainą, kurį jie atsiėmė šių metų apdovanojimų ceremonijoje.

Šis duetas sukūrė ir dainą „Candle in the Wind“. Pirmoji versija pasirodė 1973-aisiais, tačiau neįtikėtinos sėkmės susilaukė jų 1997-aisiais perkurta versija. Šis kūrinys skirtas princesei Dianai, kūrinį E. Johnas atliko per princesės laidotuves. Pasak Gineso rekordų knygos, tai antras pagal pardavimų skaičių visų laikų fizinis singlas. Parduota 33 mln. kopijų.

Už nuopelnus muzikai ir labdarai 1998-aisiais Bakingamo rūmuose Britanijos karalienė Elžbieta II įšventino E. Johną į riterius. Jis ne kartą yra pasirodęs karališkosios šeimos šventėse.

Nuo pat pirmojo muzikinio turo 1970-aisiais, E. Johnas atliko daugiau nei 4 tūkst. pasirodymų daugiau nei 80 šalių. Jo sąskaitoje ir daugiau įspūdingų skaičių: 26 auksiniai, 38 platininiai ar multiplatininiai bei vienas deimantinis albumas. Atlikėjas yra pardavęs per 300 mln. muzikinių įrašų visame pasaulyje.