Labas rytas, Lietuva I d. Imunitetas atsidėkos: medus, vaisiai ir imbieras – kombinacija, stiprinanti organizmą

Kovo 25-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – svarbiausių nūdienos aktualijų spaudoje apžvalga. Šįkart ji – su Aiste Plaipaite.

Mankštinkitės su visa šeima: smagiai treniruotei prireiks kamuolio, riedlentės ir kėdutės. Asmeninis treneris Mantas Petrulis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ nori jums parodyti pratimus, kuriuos galėsite atlikti neiškeldami kojos iš namų. Nori parodyti ne vienas, o su visa savo šeimyna! Žaismingai mankštai prireiks kamuolio, riedlentės ir kėdutės.

Olly Murs – „Grow Up“.

Pandemija keičia net nemiegantį Niujorką: tarsi kažkas būtų paspaudęs pauzės mygtuką ir išėmęs visus žmones. Niujorke šiuo metu – kiek po vidurnakčio, tačiau būtent žodžiais „Labas rytas, Lietuva“ pokalbį pradeda Lietuvos kultūros atašė Niujorke Gražina Michnevičiūtė. Moteris sako, kad didžiausias Jungtinių Amerikos Valstijų – ištuštėjęs, tarsi kažkas būtų paspaudęs pauzės mygtuką ir išėmęs visus žmones. O pasigėrėti vaizdais nuo tuščiomis Niujorko gatvėmis lekiančio motociklo kviečia menininkas Žilvinas Kempinas. „Taip dar nesu matęs“, – sako vyras.

Šešiolikmetis ant daugiaaukščio stogo sukūrė specialų grafitį: piešiniu ragina likti namuose. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pats metas vaizdo siužetui iš užsienio. Šešiolikmetis iš Atėnų skatina visus likti namuose. Jis sukūrė specialų grafitį. Piešinys sukurtas ant daugiaaukščio stogo Graikijoje. Nuo 2011-ųjų grafičius piešiančio jaunuolio kūrinyje – raginimas nekelti kojos iš namų.

Žmonės prisitaiko prie karantino: internetu – ir ketvirtasis gimtadienis, ir Devintoji simfonija. Žmonės jau prisitaiko prie karantino. Ketvirtasis gimtadienis internetu: net trimečiai supranta, kad dabar geriau sėdėti namuose, kad ir kaip nesinorėtų. „Įprastai šventės vyksta ne namuose, bet kai aplink siaučia mikrobai ir negalima išeiti į lauką, turime likti namie.“ – pasakoja mažametė. O jei esi muzikantas ir sėdi namuose... tiesioginis Roterdamo filharmonijos orkestro pasirodymas internetu. Septyniolika muzikantų atliko Europos Sąjungos himną – devintąją Ludwigo van Beethoveno simfoniją, tapusią solidarumo, taikos ir laisvės simboliu.

Vitaminų cunamis jūsų stiklinėje: stiprinkite imunitetą kokteiliu su ciberžole ir juodaisiais pipirais. Jokia paslaptis: dabar kaip niekada svarbu stiprinti imunitetą. Tinka vartoti produktus, turinčius vitaminų ir antibakterinių savybių. Jūsų dėmesiui – imunitetą stiprinančio kokteilio receptas. Apelsino, citrinos, imbiero, ciberžolės, juodųjų pipirų ir medaus kombinaciją stiklinėje gamina natūralios kosmetikos gamintoja Lena Sokolovska.

„Vaikų literatūra išgelbės pasaulį“: nuo Nomedos Marčėnaitės iliustruotos knygos brailio raštu iki Lapino, kuris pametė protą. Karantinas – gera proga laisvą laiką paskirti knygoms. Naujausius leidinius šįryt pristato vaikų literatūros apžvalgininkė Inga Mitunevičiūtė. Ekspertės pristatomame sąraše: Davido Cali kūrinys „Laimės prekeivis“, Martino Baltscheito knyga „Apie Lapiną, kuris pametė protą“ ir menininkės Nomedos Marčėnaitės iliustruotas leidinys brailio raštu „Užsimerk“.

Prof. Vytautas Usonis nerimauja dėl vaikams diagnozuoto koronaviruso: jie – varomoji epidemijos jėga. Kaip savo imunitetą stiprina Vilniaus universiteto Vaikų ligų klinikos vedėjas prof. Vytautas Usonis? „Taip, kaip visada: stengiamės judėti, būti geros nuotaikos ir racionaliai maitintis – nieko ypatingo“, – sako profesorius. Pasikalbėkime su juo apie vaikų sergamumą koronavirusu. Medikas patvirtina: mažieji COVID-19 serga žymiai lengviau nei suaugusieji, o Europoje nėra nė vieno mirties atvejo tarp jaunesnių nei 30 m. žmonių. Kita vertus, pasak V. Usonio, vaikai yra didelė epidemijos varomoji jėga, tad neramu, kad mūsų šalyje jau turime vaikams nustatytų koronaviruso atvejų.

Gimtadienį švenčia Eltonas Johnas: tarp pasiekimų – ir Elžbietos II įšventinimas į riterius, ir deimantinis albumas. Seras Eltonas Johnas gimė 1947-ųjų kovo 25-ąją Jungtinėje Karalystėje, Pinerio mieste. Tikrasis jo vardas – Reginaldas Kennethas Dwightas. Jau būdamas trejų jis nustebino savo šeimą grodamas pianinu, o 11-os ėmė lankyti Karąliškąją jaunimo muzikos akademiją. 1967-aisiais E. Johnas susipažino su dainų tekstų autoriumi Bernie Taupinu. Taip prasidėjo jų muzikinė partnerystė, besitęsianti iki šiol, nuskynusi daugybę apdovanojimų. Tarp jų – ir „Oskaras“ už geriausią dainą, kurį jie atsiėmė šių metų apdovanojimų ceremonijoje. Šis duetas sukūrė ir dainą „Candle in the Wind“. Pirmoji versija pasirodė 1973-aisiais, tačiau neįtikėtinos sėkmės susilaukė jų 1997-aisiais perkurta versija. Šis kūrinys skirtas princesei Dianai, kūrinį E. Johnas atliko per princesės laidotuves. Pasak Gineso rekordų knygos, tai antras pagal pardavimų skaičių visų laikų fizinis singlas. Parduota 33 mln. kopijų. Už nuopelnus muzikai ir labdarai 1998-aisiais Bakingamo rūmuose Britanijos karalienė Elžbieta II įšventino E. Johną į riterius. Jis ne kartą yra pasirodęs karališkosios šeimos šventėse. Nuo pat pirmojo muzikinio turo 1970-aisiais, E. Johnas atliko daugiau nei 4 tūkst. pasirodymų daugiau nei 80 šalių. Jo sąskaitoje ir daugiau įspūdingų skaičių: 26 auksiniai, 38 platininiai ar multiplatininiai bei vienas deimantinis albumas. Atlikėjas yra pardavęs per 300 mln. muzikinių įrašų visame pasaulyje.

Kinija atsigauna nuo koronaviruso: 59 dienas neveikęs Pekino zoologijos sodas vėl atvėrė duris. Pekinas atsigauna nuo koronaviruso, o vienas to įrodymų – vėl duris atvėręs Kinijos sostinės zoologijos sodas. Jis buvo uždarytas dėl koronaviruso grėsmės ir neveikė 59 dienas. Tiesa, kol kas lankytojų skaičius – griežtai ribojamas, o bilietus reikėjo įsigyti iš anksto.

Darbo netrūksta ir paramos linijoms: pokalbiai reikalingi tiek pasimetusiems tėvams, tiek vienišiems senjorams. Karantino metu darbo netrūksta ir paramos linijoms. „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė sako, kad šiuo įtemptu metu daug tėvelių klausia, kaip susikalbėti ir susitvarkyti su vaiku karantino metu. Dalis mažųjų nesupranta, kodėl negali eiti į lauką, kiti, užsibuvę namuose, pradeda netinkamai elgtis. „Padaugėjo įtampų ir nesusipratimų“, – pasakoja ekspertė. O štai „Sidabrinės linijos“ vadovas Marius Čiuželis priduria: reguliarių pokalbių reikia ir visiems vienišiems senjorams. Tą parodė praėjusiais metais atliktas tyrimas.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.