Dienos tema. Kauno infekcinių ligų klinikos vadovė: izoliacija yra vienintelis kelias – niekas nesugalvojo nieko protingiau

Sveikatos apsaugos ministro sprendimu nuo šiandien Lietuvoje yra griežtinamos karantino sąlygos. Pirma, visi grįžusieji į Lietuvą bus priverstinai karantinuojami 14 dienų. Antra, pakeistas ligos COVID-19 apibrėžimas. Dabar dėl šios ligos bus tiriami ne tik tie, kurie prieš 14 dienų grįžo iš užsienio, bet ir tie, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai ar turėjo kontaktą su žmogumi, kuriam patvirtintas COVID-19. Trečia, visiems viešose erdvėse rekomenduojama dėvėti kaukes ir pirštines. Ketvirta, įsigalioja draudimas prekybos vietose apsipirkti didesnei nei 2 žmonių grupei, šeimos nariai turi apsipirkti po vieną. Dar viena šios dienos žinia – Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė pirmas vaikas, jam 3 metai.

Apie tai žurnalistė Nemira Pumprickaitė LRT laidoje „Dienos tema“ kalbėjosi su Kauno infekcinių ligų klinikos vadove prof. Aukse Mickiene ir PSO atstovybės Lietuvoje vadove Ingrida Zurlyte.