Kultūros diena. Kaip kultūros vartotojai gali palaikyti ir prisidėti prie kūrėjų darbų?

Šiandien “Kultūros dienoje”:

Kaip kultūros vartotojai gali palaikyti ir prisidėti prie kūrėjų darbų? Internetinės platformos, kuriose galima rasti legalų muzikos, audiovizualinių kūrinių turinį, visame pasaulyje stebi išaugusią paklausą. Naudojimasis jomis – vienas paprasčiausių būdų, kaip šiuo metu galime paremti savo mėgstamus kūrėjus.

Uostamiestyje veikiančių teatrų veikla per karantiną. Vakar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad visi suplanuoti masiniai renginiai iki liepos mėnesio uostamiestyje neturėtų vykti, todėl šiemet neskambės nei Džiazo festivalis, neįvyks ir tradicinis Laivų paradas. Greičiausiai nebus ir Muziejų nakties, Vaikų dainų festivalio, Muzikos pavasario arba jie bus kitokie. Ką daro miesto teatrai?

Teatro premijos „Auksiniai scenos kryžiai“ nominantai. Tęsiame pažintį su pretendentais į „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus. Šįvakar pristatome dar dvi nominacijas: Vyro vaidmuo ir Nepagrindinis vyro vaidmuo.

Pokalbis su Virginijumi Kinčinaičiu apie regioninę kultūros politiką, miestų identitetą ir teigiamas perspektyvas.

Kultūros naujienos iš užsienio. Paryžiaus baleto mokyklos auklėtiniai sugalvojo, kaip per karantiną
neprarasti fizinės formos – kiekvieną dieną jie dalyvauja repeticijose. Tiesa, jos vyksta namuose, o su kolegomis ir dėstytojais bendrauja kompiuteriu.

Ved. Gerūta Griniūtė.