Daiva Razmuvienė kritikuoja nesilaikančius karantino: vaikų aikštelės bei parkai pilni kaip per atostogas

Užsienyje esantys lietuviai gali kreiptis dėl Europos sveikatos draudimo kortelės pakaitalo gavimo. Ši žinia aktuali tautiečiams, kurie išvyko į užsienį neturėdami minėto draudimo.

Kaip antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys, trečiadienį pradės veikti mobilieji patikros punktai Panevėžyje, Tauragė ir Utenoje. Tai paskutinės apskritys, kuriose veiks tokie punktai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Daiva Razmuvienė kalbėjo, kad kartais gaunama klausimų dėl vienoje ar kitoje teritorijoje susirgusio asmens kontaktų nustatymu. D. Razmuvienė teigė, kad kontaktų nustatymas yra sudėtingas darbas.

„Jeigu tarp tų kontaktinių asmenų pasitaiko asmuo, kuris nedalyvavo sąlytyje su juo, tikrai nemalonumų reikia laukti. Tas procesas ilgas. <...> Kontaktiniai asmenys atsirado todėl, kad asmenys nesilaikė saviizoliacijos“, – sakė D. Razmuvienė.

Ligonių kasų direktorius Gintaras Kacevičius pranešė tautiečiams, esantiems užsienyje ir neturintiems Europos sveikatos draudimo kortelės, svarbią žinią: „Reikėtų kreiptis į valstybinę ligonių kasą elektroniniu paštu info@vlk.lt. Mes pasistengsime atsakyti jums tą pačią dieną ir pasitikrinę, kad esate drausti privalomu sveikatos draudimu Lietuvoje, jums išsiųsime sveikatos draudimo kortelės pakaitalą.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau