Žinios. Baigtos dalyti pensijos: senoliams sunerimus dėl koronaviruso, pinigai perduoti vokeliuose

Vakar vakare Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie dar 19 nustatytų koronaviruso atvejų, iš viso vakar užfiksuoti 36 atvejai. Pirminiais duomenimis du atvejai yra vietiniai. Vienas užfiksuotas Panevėžyje, kitas – Klaipėdoje, žmogui, dirbančiam Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Ministerija praneša, kad žmogus nėra gydytojas. Lietuvoje šiuo metu nustatyti 179 koronaviruso atvejai. Viena pacientė yra pasveikusi ir išleista namo. Vienas žmogus nuo koronaviruso mirė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga LRT RADIJUI sako kol kas neturintis informacijos, kad jis tikrai keičiamas koronaviruso operacijų centre. Ministras neatmeta, kad valdymą turėtų perimti ministras pirmininkas, nes, pasak A. Verygos, situacija vystosi labai greitai ir reikia spręsti problemas, kurios nesusijusios su sveikatos apsaugos sistema.

Lietuvos paštas baigė dalyti pensijas. Senoliams sunerimus, ar kartu su pinigais neatkeliaus virusas, pensijos atiduotos vokeliuose, per ištiestos rankos atstumą. Paskelbus karantiną keičiasi ir siuntų pristatymo pobūdis, jos perkeliamos į paštomatus. Labiau kontakto vengia ir socialiniai darbuotojai, atnešę maisto produktų ar vaistų, kviečia juos pasiimti lauke.

Trūkstant kaukių, jas imasi siūti vis daugiau namuose dėl karantino įkalintų europiečių. Be to, stojant įprastai drabužių prekybai, kaukes siuva ir garsios drabužių siuvyklos. Tiesa, ekspertai pabrėžia, kad paprastos medvilninės kaukės toli gražu nėra tokios veiksmingos kaip medicininės. Nors, kaip sako siuvėjai, geriau paprastos nei nieko.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.