Labas rytas, Lietuva II d. Koronavirusui ragus parodžiusi Kalpokaitė kreipiasi į senjorus: saugokite save – jūs reikalingi ir vaikams, ir anūkams

Karantinas – istorinių asmenybių portretuose. Šių dienų aktualijos ir vykstantys procesai negali nepaveikti kūrybinio sluoksnio. Dailininkas Vladas Mackevičius fiksuoja karantiną pasitelkdamas žymių Lietuvos žmonių atvaizdus ir perkeldamas juos į dabartinį kontekstą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Fraktalinė technika, kurią kurti portretams naudoja menininkas, simbolizuoja tai, kad viskas vyksta spiraliniu principu, tarsi ratu ar bumerangu grįžta į mūsų gyvenimus, viskas yra mūsų pačių veiksmų pasekmės. Pamokos iš praeities. Praeitį reikia atminti, bet praeitimi negalima gyventi. Praeitis yra mokytoja.

Senjorai namuose nenuobodžiauja. „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius paskambino Vyteniui Pauliukaičiui. Kaip pasikeitė režisieriaus gyvenimas su karantinu? Anot pašnekovo, gyvenimas visiškai pasikeitė, daugelis darbų sustojo. Tačiau laukia ir iššūkiai: kadangi V. Pauliukaitis dėsto režisūrą Vilniaus universitete, visą kursą teko perkelti į virtualią erdvę. Tačiau, anot pašnekovo, režisūros per internetą išmokyti yra ypatingai sunku.

Senjorai namuose nenuobodžiauja. Kaip laiką karantino metu leidžia aktorė Larisa Kalpokaitė? Aktorė sako, kad namie turi be galo daug darbų, tad nuobodžiauti netenka. Taip pat L. Kalpokaitė kreipėsi ir į senjorus: saugokite save – jūs reikalingi ir vaikams, ir anūkams.

Įstrigęs Azijoje – savo noru. Lietuvis Marius Šmitas nusprendė negrįžti į Lietuvą karantino metu ir likti Balyje. Kas nulėmė tokį jo sprendimą?

Apsauginę kaukę galima pasidaryti namuose. Kaip namų sąlygomis pasigaminti apsauginę kaukę? Tai žiūrovams pademonstruos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento ats. mjr. Albertas Daugirdas.

Ved. I. Krupavičius.