Labas rytas, Lietuva I d. Justinui Žilinskui optimizmo netrūksta: esame geresnėje situacijoje nei didžioji dalis pasaulio

Kovo 24-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ tradiciškai pradedama svarbiausių nūdienos aktualijų spaudoje apžvalga. Šįkart pastaroji – su Juste Tamošaitiene.

Adomas iš „Planeta Polar“ linki nenuobodžiauti: kumbija suskambo tarp muzikanto namų sienų. Muzikos grupės „Planeta Polar“ narys Adomas Koreniukas į karantiną pažvelgė itin kūrybiškai. Pasiklausykite, kaip kumbija skamba tarp muzikanto namų sienų!

Mankšta – veido, o atsipalaiduos visas organizmas: Viktorija Baltramiejūnienė kviečia atsikratyti nerimo. Ar pasiilgote manualinių veido technikų specialistės, veido mankštos instruktorės Viktorijos Baltramiejūnienės? Jei taip, turime jums džiugių žinių: ji sugrįžo! Jokia paslaptis, kad gyvename nerimo kupinomis dienomis, tad šiandien moteris pademonstruos, kaip mankštinant veidą atpalaiduoti visą organizmą. Antistresinio veido masažo instrukcija – vaizdo siužete.

Netikėtas Beatos Nicholson receptas: šįkart kulinarė siūlo pasigaminti plastilino. Kulinarė, LRT radijo ir televizijos laidų vedėja, knygų autorė Beata Nicholson ir gardūs patiekalai – neatsiejama kombinacija. Tiesa, šįkart moters virtuvėje vyksta kiek kitokie procesai. Beata kartu su sūnumis demonstruoja, kaip namų sąlygomis pasigaminti... plastilino!

Sandra Bullock vertinama ne tik dėl vaidmenų: moteris garsėja ir filantropija. Sandra Annette Bullock – amerikiečių aktorė, filmų prodiuserė, filantropė. Ji gimė 1964-ųjų liepos 26 d. Jungtinėse Valstijose, Arlingtone. 12 vaikystės metų praleido Vokietijoje ir Austrijoje, todėl gerai kalba vokiškai. S. Bullock studijavo vaidybą, bet mokslų nebaigė, nes išvyko į Niujorką siekti aktorės karjeros. Ją pradėjo mažu vaidmeniu 1987-ųjų trileryje „Korikas“, tuo metu ir ėmė kilti karjeros laiptais. Didysis aktorės proveržis įvyko po vaidmens 1994-ųjų juostoje „Greitis“. 2005-aisiais S. Bullock įamžinta Holivudo šlovės alėjoje. Tą pačią dieną, kai pasirodė antroji juostos „Mis slaptoji agentė“ dalis. Pagrindinis vaidmuo filme „Nematoma pusė“ S. Bullock atnešė „Oskarą“ ir „Auksinį gaublį“. Ji nominuota ir ne vienam kitam prestižiniam apdovanojimui ir už kitus vaidmenis. Ši aktorė įvertinta ne tik garbiais apdovanojimais, bet ir visuomenės simpatijomis. 2015-aisiais S. Bullock žurnalo „People“ išrinkta gražiausia moterimi. Be to, 2010-aisiais aktorė įtraukta į įtakingiausių žmonių pasaulyje šimtuką. 2014-aisiais S. Bullock buvo daugiausia uždirbanti aktorė Holivude – jos turtas įvertintas 200 mln. Jungtinių Valstijų dolerių.

Epidemiologė Daiva Razmuvienė: turime suprasti – vyksta nematomas karas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – dar vienas pokalbis. Šįkart su Visuomenės sveikatos centro specialiste, epidemiologe Daiva Razmuviene. Ekspertė dar kartą pabrėžia: labai svarbu, kad žmonės suprastų, kas yra saviizoliacija ir kam ji yra reikalinga. Pasak epidemiologės, šiuo metu vyksta nematomas karas, ir minėta priemonė, kol nėra nei vaistų, nei vakcinos, yra pati veiksmingiausia kovoje su koronavirusu.

Justinas Žilinskas pandemijos su II pasauliniu karu netapatina: žmogaus vertė stipriai pakito. Taip pat su mumis šio ryto laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – ir teisininkas, Mykolo Romerio universiteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto profesorius, publicistas, rašytojas, vaikų literatūros autorius, tinklaraštininkas, mokslo populiarintojas Justinas Žilinskas. Akademikas nestokoja optimizmo: sako, kad nūdienos pandemijos akivaizdoje turime kuo pasidžiaugti. Pasak teisininko, mums pasisekė – bent jau kol kas esame geresnėje situacijoje nei turbūt didžioji dalis pasaulio. J. Žilinskas koronaviruso krizės netapatina su Antruoju pasauliniu karu – pasak eksperto, vienas iš šių dviejų reiškinių skirtumų – stipriai pakitusi žmogaus vertė.

Iš namų dirba ir grupė „Subtilu-Z“: kviečia linguoti pagal „Vienas namuose“. Grupės „Subtilu-Z“ vyrukams tikrai netrūksta pozityvo. Jo šis kolektyvas turi tiek, kad mielai pasidalins ir su jumis. Pasiklausykite, kaip skamba iš namų atliekama kūrinio „Vienas namuose“ interpretacija!

Koronavirusas tradicijų iš japonų neišgins: dalis nepaisė nurodymų ir būrėsi stebėti sakurų. Turbūt žinote, kad kasmet japonai švenčia sakurų žydėjimo sezoną. Tiesa, koronaviruso paveiktoje šalyje šiemet buvo atšaukti šventės renginiai. Bet kai kurie nepaisė valdžios draudimų ir savaitgalį būrėsi stebėti žiedų. Tokie žiūrovai buvo raginami bent jau nesibūriuoti.

Pandemija grasina ne tik sveikatai ar finansams: grįžtantys lietuviai sulaukia tautiečių neapykantos. Koronaviruso pandemija yra didelis iššūkis ne tik žmonijos sveikatai ar valstybių finansams, bet ir žmonių santykiams. Tarp pastarųjų COVID-19 krizė sieja neapykantą. Žmogaus teisių centro vadovė Birutė Sabatauskaitė sako, kad iš užsienio grįžtantys lietuviai bijo parsirasti į gimtinę – jie iš tautiečių neretai sulaukia smerkimo. Kaip tokiais atvejais turėtume bendrauti?

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau