Kultūros diena. Žymiausios pasaulio operos scenos ir spektakliai – neišeinant iš namų

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Interneto socialinėse erdvėse nauja platforma – „Neatšaukti atidarymai“. Šalyje paskelbtas karantinas tapo nemenku iššūkiu kultūros bendruomenei. Tačiau dalis menininkų izoliaciją bando išnaudoti originaliai – šiaulietis fotomenininkas Vilmantas Dambrauskas, sukūręs socialiniame tinkle atvirą grupę „Neatšaukti atidarymai“, čia kviečia prisistatyti aktyvius kūrėjus.

Žymiausios pasaulio operos scenos ir spektakliai stebint iš namų. Reaguodamos į dėl pandemijos susidariusią situaciją ir atšauktus koncertus, žymiausi pasaulio operos teatrai siūlo nemokamus koncertus pamatyti neišeinant iš namų – virtualiai.

Teatro premijos „Auksiniai scenos kryžiai“ nominantai. Tęsiame pasakojimų ciklą apie profesionaliojo scenos meno „Auksinio scenos kryžiaus“ ženklo nominantus bei pristatome pagrindinio ir nepagrindinio moters vaidmens atlikėjas, pretenduojančias gauti šį apdovanojimą.

Nacionalinių muziejų direktoriai. Metai naujose pareigose: kokie pokyčiai įvyko? Nelengvas metas kultūros darbuotojams – atšaukus suplanuotus koncertus, parodas, festivalius, kultūra traukiasi iš viešojo gyvenimo. Tačiau naujos idėjos, įvairios alternatyvos atskleidžia ne tik pasirengimą būti lankstiems, bet ir `nepaprastą kūrybingumą bei netikėtas iniciatyvas. Muziejai – vieni iš tų, kurie, nors ir užvėrę duris, turi ką pasiūlyti gyventojams.

Užsienio kultūros naujienos. Nors kova su koronavirusu visiškai izoliavo Italiją, bet menas turi tęstis. Florencijos „Ufizzi“ galerija nusprendė suskaitmeninti savo meno kūrinius, o su meno gerbėjais bendrauti per socialinius tinklus.

Ved. Gerūta Griniūtė.