Pakeliui su klasika. Apie naują baroko operos studijų programą

Pakeliui su klasika

2020.03.19 16:30

Pakeliui su klasika. Apie naują baroko operos studijų programą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Radijo stoties LRT KLASIKA laidą „Pakeliui su klasika“ pradėsime vienu gražiausių Claudio Monteverdi madrigalu „Sugrįžta švelnus Zefiras“, pirmą kartą publikuotu 1632 m.

„Naujienų pulse“ – apie naują baroko operos studijų programą, kurią pristatys programos „Baroko opera“ koordinatorė Rūta Vosyliūtė ir studijų programos skyriaus vedėja Natalija Varbickienė.

Antroje laidos dalyje – daugiau Rūtos Vosyliūtės balso jai pasakojant ir atliekant arijas da capo. Ji papasakos apie afektus baroko muzikoje, arijų svarbą to laikotarpio muzikos estetikoje, kastratų kultūrą ir apie tai, kodėl moterims scenoje vietos tuo metu buvo mažiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.