Žinios. Čaplinskas: šiuo metu Lietuvoje gali būti apie 3,5 tūkst. užsikrėtusiųjų

Prieš mažiau nei valandą gauti duomenys rodo, kad koronavirusu Lietuvoje užsikrėtę 160 žmonių. Šiandien užfiksuota 17 naujų infekcijos atvejų.

Lietuvoje daugėjant koronavirusu užsikrėtusių medikų, į gydymo įstaigas netrukus turėtų vykti mobiliosios Sveikatos apsaugos ministerijos grupės, kurios vertins, kaip kiekviena įstaiga pasirengusi priimti pacientus.

Lietuva antra savaitė gyvena karantino sąlygomis, tačiau neabejojama, kad jis bus pratęstas. Planuojama jį pratęsti mažiausiai dviem savaitėms. Artimiausiu metu taip pat reikės laikytis ir griežtesnių rekomendacijų: viešumoje dėvėti kaukes ir pirštines, prekybos centrai turėtų riboti pirkėjų srautus.

Pokalbis su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Specialistai mano, kad kovoje su koronavirusu reikia griežtesnių priemonių – didesnių baudų saviizoliacijos nesilaikantiems asmenims, o grįžusiems iš užsienio izoliuotis ne namie, o savivaldybės nurodytose vietose.

Nuotolinę spaudos konferenciją surengęs prezidentas Gitanas Nausėda negailėjo kritikos sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Esą, iš pradžių tinkamai valdęs krizę, vėliau ministras pritrūko vadybos gebėjimų, tačiau Nausėda neketina atsižvelgti į opozicijos raginimą Verygą keisti, esą šiuo metu tai prilygtų eksperimentavimui su visuomenės sveikata.

Latvijoje per parą pasiektas koronaviruso atvejų rekordas – 41, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius šioje šalyje yra 180. Estijoje užsikrėtusiųjų jau 352, o didėjant krūviams keičiama greitosios pagalbos komandų sudėtis, taip bandoma mažinti krūvį medikams.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.