Žinios. Politologas: vertindami Kiniją kaip lyderį nepamirškime, jog prieš keletą mėnesių jai buvo skiriama Europos parama

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 154 koronaviruso atvejai. Po valandos sveikatos apsaugos ministerija planuoja pateikti detalesnę informaciją, tačiau Vilniaus miesto administracija skelbia, kad virusas diagnozuotas dar vienai Vilniaus Šeškinės poliklinikos gydytojai.

Prezidentas Gitanas Nausėda nepritaria opozicijos ir dalies medikų siūlymui šiuo metu atšaukti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą iš ekstremalios situacijos operacijų vadovo pareigų. Idėją į šias pareigas skirti kariškį vadina antikonstitucine.

Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje įvestą karantiną planuojama tęsti mažiausiai dviem savaitėms. Žadama griežtinti ir karantino sąlygas.

Sparčiai augant užsikrėtusiųjų skaičiui, aiškėja vis nauji koronavirusu užkrėstų medikų atvejai. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad artimiausiu metu ministerijos mobiliosios grupės vyks į ligonines ir vertins jų pasirengimą priimti ligonius.

Aurelijus Veryga žada griežtesnę tvarką iš užsienio grįžtančių lietuvių izoliavimui – šie negalės izoliuotis namuose, o turės užsidaryti karantinui savivaldybės tam paskirtose patalpose. Pasak Verygos, tai gali būti bendrabučiai, viešbučiai, ar kitos patalpos.

Sekmadienį koronaviruso tyrimas atliktas ir Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui. Jis neigiamas.

Pasaulyje griežtinamos karantino sąlygos – Vokietijoje Uždrausta būriuotis – galima bendrauti tik po du. Karantiną įveda ir Australija. Skaičiuojama, kad pasaulyje namuose izoliuotis turi daugiau kaip milijardas žmonių.

Pokalbis su politologu Linu Kojala.

Koronaviruso pandemija tirpdo santaupas privačiuose II-osios pakopos pensijų fonduose. Tačiau iš savo fondo bėgti į mažiau rizikingą susiruošusiems būsimiems pensininkams Lietuvos bankas siūlo to nedaryti.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.