Linija. Spalva. Forma. Advokatė Liudvika Meškauskaitė: abstrakčios tapybos paradoksas – ji kalba su tavim ir po ilgo laiko

Ramunės Vėliūvienės parodoje „Regimoji atmintis“ – praeities vaizdiniai per dabarties prizmę. Kartais praeities vaizdiniai ir patirtys iškyla daug ryškiau už kasdienybę – taip mano Ramunė Vėliūvienė, kuri savo parodą „Regimoji atmintis“ eksponavo Vilniaus rotušėje.

Kristina Asinus parodoje „Minties Avenue“ kviečia išjungti loginį mąstymą. Jaunosios kartos dailininkė Kristina Asinus (Asinavičiūtė) galerijoje „Pylimas“ pristatė parodą „Minties Avenue“, kurioje siekia trumpam išjungti loginį mąstymą.

Parodoje „Jauna Kauno tapyba’20“ – galimybė patirti realią ir virtualią erdves. „Jauna Kauno tapyba’20“ – tai jau ketvirtoji apžvalginė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tapybos katedros absolventų ir dar tebestudijuojančiųjų jaunųjų tapytojų paroda. Šį kartą ji pristatyta Vilniuje, galerijoje „Akademija“.

Žvilgsnis atgal: lietuviškų studentų lėlių teatrų dailė ir jos ištakos. Kviečiame iš arčiau susipažinti su teatro daile: užsukime į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų, kur aplankysime parodą „X/S studentų lėlių teatrai“. Lėlių teatras, kaip scenos menas, profesionalios kūrybos statusą įgavo tik XX a. Šį ekspozicija mums atskleidžia studentų lėlių teatrų istorijas Lietuvoje. Pasak parodos kuratorių, studentų darbai yra ne mažiau svarūs ir vertingi nei grasių kūrėjų, nes dažniausiai tie studentai vėliau išauga į puikius kūrėjus.

Advokatė Liudvika Meškauskaitė: abstrakčios tapybos paradoksas – ji kalba su tavim ir po ilgo laiko. Susitikime prie kavos savo dailės atradimais dalinasi advokatė Liudvika Meškauskaitė, kuri mano, kad dailininkai turi didelį iššūkį, nes jie niekada nesukurs gražiau, nei pats pasaulis sukūrė.

Daugiau