Ryto allegro. Dėl karantino – mažiau užterštumo. Bet ar ilgai tuo džiaugsimės?

Kultūros naujienų spaudoje apžvalga.

Pasaulio kultūros įstaigos siūlo vartotojams kultūros lobyną pasiekti iš namų, bet tuo pačiu metu sprendžia ir didėjančios interneto apkrovos problemą.

„Turbūt tai buvo pati pirma premjera nepriklausomoje Lietuvoje“, – taip spektaklį „Ten būti čia“, pristatytą praėjus lygiai 11 dienų po kovo 11-osios, prisimena jo režisierius Oskaras Koršunovas. Kovo 22-ąją pirmasis O. Koršunovo ir, tikėtina, apskritai pirmasis spektaklis nepriklausomoje Lietuvoje švenčia 30-metį. O pats OKT/Vilniaus miesto teatras mini 20-ąjį sezoną. Apie sukaktis – pokalbyje su O. Koršunovu.

Daugelyje Europos šalių įvedus karantiną, žiniasklaida skelbia apie teigiamus pokyčius gamtoje: Venecijos kanaluose – švarus vanduo, o kosmoso nuotraukos rodo sumažėjusį užterštumą. Tačiau, ar pasibaigus karantinui, ekonomiką siekiančios atgaivinti valstybės nesmogs gamtai su dviguba jėga? Tai aptarsime su ekologijos temų žurnaliste, LRT RADIJO laidos „Vienkartinė planeta“ autore Vaida Pilibaityte.

Londone sužaliuos lietuviškas miškas.

Startuoja internetinis trumpametražių filmų festivalis „My Darling Quarantine“ („Mano mielas karantine“), padėsiantis rinkti lėšas nuo koronaviruso nukentėjusiems asmenims bei institucijoms.

VDU psichologijos katedros docentas Visvaldas Legkauskas pataria, kaip šiuo įtemptu laikotarpiu nepasiduoti nerimui.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.