Panorama. Kroatiją supurtė stipriausias per 140 metų žemės drebėjimas (su vertimu į gestų k.)

LRT TELEVIZIJA

2020.03.22 20:55

Koronavirusu užsikrėtusiųjų asmenų skaičius Lietuvoje: 129. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino 24 naujus infekcijos atvejus.

Užsikrėtusiųjų skaičiui perkopus šimtą ir senkant reagentams, Valstybės ekstremalių situacijų centras tikina, kad dedama daug pastangų, siekiant gauti apsaugos priemonių ir reagentų tyrimams. Vilniuje nusileido karinis „Spartanas“, atgabenęs 5 tūkstančius reagentų. Premjero teigimu, per artimiausias dienas laukiama dar keliasdešimt tūkstančių reagentų, o sveikatos apsaugos ministras tikina, kad tyrimai nestos. Tiek medikai, tiek valdžia akcentuoja - didžiausią žalą daro savi- izoliacijos nesilaikymas.

Pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 310 tūkst. Italijoje, nepavykstant suvaldyti viruso plitimo, griežtinamos karantino sąlygos. Į pagalbą šalies medikams skuba profesionalai iš Kubos. Italijos valdžia įspėja, kad kol kas vienintelė kovos su virusu priemonė – griežtas karantinas. Tą patį kartoja Ispanijos medikai. Vokietija taip pat griežtina kovos su virusu priemones – šalyje uždrausti net dviejų, nepriklausančių tai pačiai šeimai, asmenų susitikimai. Vokietijos vyriausybė patvirtino ir tai, kai šalies kanclerė Angela Merkel po susitikimo su COVID-19 sergančiu gydytoju – karantine.

Kai kurios mokyklos per atostogas karantino metu jau pradėjo nemokamai maitinti vaikus iš mažiau pasiturinčių šeimų. Vietoje kasdienių pietų skiriami sausi daviniai, iš kurių patiekalus teks pasigaminti patiems. Nors šeimos paketų neatsisako, baiminamasi, kad dalis socialinės rizikos šeimose augančių vaikų gali likti be šilto maisto. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pozicija nesikeičia – ugdymo įstaigos raginamos maitinimą tiekti ir per atostogas.

Šalyje įvestas karantinas darbus sustabdė ne visiems. Ūkininkai pradėjo dirbti laukuose ir vos spėja suktis parduodami praėjusių metų derlių. Kai kurios didžiosios gamyklos dirba net didesniu pajėgumu. Verslininkai sako, kad nutraukti veiklą, ypač tą, kuri susijusi su eksportu, būtų itin didelis smūgis verslui.

Istorikai spėlioja, kiek milijonų visame pasaulyje galėjo nusinešti epidemijos. Vis dėlto ekspertai tikina, kad istorija žmonių neišmokė. Trūksta higienos įpročių, ne visada laikomasi karantino taisyklių.

Kroatiją supurtė žemės drebėjimas. 5.3 balo drebėjimo epicentras užfiksuotas už 7 kilometrų į šiaurę nuo Zagrebo. Tai stipriausias žemės drebėjimas šalies sostinėje per pastaruosius 140 metų.

Alytaus miesto gyventojai gali atsikvėpti – praėjus penkiems mėnesiams po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje, pranešama, kad gaisravietė sutvarkyta. Įmonė „Toksika“ į Šiaulius išvežė daugiau nei 8 tūkst. tonų pavojingų atliekų, visas jas likviduoti greičiausiai prireiks poros metų. Sutvarkyti gaisravietę atsiėjo apie 2 mln. eurų.