Panorama. Lietuvoje – pirmoji koronaviruso auka, dėl kurios mirties pradėtas ikiteisminis tyrimas

šalyje – 83 koronaviruso infekcijų atvejai

LRT TELEVIZIJA

2020.03.21 21:03

Lietuvoje - pirmas užsikrėtusio asmens mirties atvejis. Mirė į Ukmergės skubios pagalbos skyrių atvežta moteris. Užsikrėtimas patvirtintas jau po pacientės mirties. Pavakare patvirtinti 14 koronaviruso infekcijos atvejų, naktį – 6. Tarp jų ir du medikai - vienas iš Ukmergės ligoninės, kitas iš Santaros klinikų Šeimos medicinos centro. Iš viso Lietuvoje dabar 83 užsikrėtę asmenys. Pasveikusi yra viena moteris.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą Ukmergės ligoninėje mirusios moters mirties priežasčiai nustatyti. Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio teigimu, pagyvenusi moteris priklausė rizikos grupei, sirgo lėtinėmis ligomis, neatmetama, kad ji galėjo užsikrėsti ir ligoninėje. Todėl, pasak jo, Ukmergė gali tapti dideliu ligos protrūkio židiniu.

Dėl reagentų trūkumo mobilūs patikros punktai Kaune ir Klaipėdoje dirbs trumpiau – iki vidurdienio. Kasdien bus priimama tik po 20 žmonių. Vilniaus punkto darbo laikas netrumpinamas, jis dirbs visą dieną. Nauja reagentų siunta Lietuvą turėtų pasiekti tik kitą savaitę. Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad plintant koronavirusui, bus svarstoma griežtinti karantino sąlygas ir imtis papildomų priemonių tose savivaldybėse, kurių sveikatos priežiūros įstaigose nustatyti ligos židiniai.

Pasibaigus dėl karantino prasidėjusioms moksleivių atostogoms mokyklos kovo trisdešimtąją pradės mokymą nuotoliniu būdu – švietimo, mokslo ir sporto ministerija skuba iki tol visus moksleivius aprūpinti planšetiniais kompiuteriais. Ministerija skaičiuoja, kad kompiuterio ar interneto Lietuvoje neturi per 35 tūkst. moksleivių. Planšetėms ketinama išleisti per 9 milijonus eurų, tačiau iniciatyvos kritikai sako, kad perkant ne planšetes, o mikrokompiuterius, jų būtų galima įsigyti daugiau ir greičiau.

Italijoje per parą mirė 793 žmonės, Ispanijoje – 285. Europiečiai vis rimčiau laikosi karantino, tačiau kol kas užsikrėtusiųjų skaičius sparčiai auga. Šalių sveikatos sistemoms nebesugebant susidoroti su krūviu, daugelis šalių ligoninėmis verčia parodų rūmus, stato karo lauko ligonines, o Maskvoje statoma nauja ligoninė.

Prezidentas ir premjeras mirusios ukmergiškės artimiesiems pareiškė užuojautą. Šalies vadovas Gitanas Nausėda kreipėsi į visuomenę ragindamas likti namuose, nepažeisti saviizoliacijos reikalavimų ir pasirūpinti vyresniais žmonėmis.

Koronaviruso testas buvo atliktas premjerui Sauliui Skverneliui ir yra neigiamas. Pasak jo atstovo spaudai, testas atliktas dėl to, kad premjeras lankėsi vietose, kurios įvardytos kaip padidintos rizikos zonos, be to, bendravo su saviizoliacijoje privalančiais būti asmenimis. Testas atliktas vakar. Prezidentūra informavo, kad Gitanui Nausėdai testas nebuvo darytas, bet laikomasi visų apsaugos priemonių.

Bankai paskelbė, kuriam laikui paskolą turintis žmogus galės prašyti atidėti jos mokėjimą, jeigu neteks darbo arba dalies pajamų. Bankai žada suteikti pusmečio ar net metų vadinamąsias kredito atostogas. Bet kredito ekspertai ir vartotojų atstovai sako, nežinia, ar įmokų atidėjimas ilgiau nei 3 mėnesiams vėliau nevirs finansine našta. Bankai sako, šiuo sunkiu laikotarpiu tikrai nebandys pasipelnyti iš klientų.

Nepaisant šalyje paskelbto karantino, medelynuose daugiau kaip prieš mėnesį prasidėję intensyvūs darbai nestabdomi. Skubama iškasti milijonus sodmenų, kol šie dėl šiltėjančio oro nepradėjo vegetuoti. Neatšaukiamas ir miškasodis. Medelynų vadovai sako, nors karantino reikalavimai dėl papildomų apsaugos priemonių sunkina darbus, dėl stojančių verslų darbuotojų netrūksta.