Lietuvos diena. Koronaviruso akivaizdoje į viršų šovė ne tik kai kurių institucijų, bet ir Aurelijaus Verygos reitingai

LRT RADIJAS

2020.03.21 13:05

Pirmoji nuo koronaviruso Lietuvoje mirusi moteris greičiausiai užsikrėtė ligoninėje, šįryt spaudos konferencijoje pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. Pasak jo, moteris ketvirtadienį buvo išrašyta iš ligoninės, tačiau jau kitą dieną jai teko grįžti į gydymo įstaigą. Apie pirmąjį mirties atvejį plačiau sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas, profesorius Vytautas Kasiulevičius: „Laikykitės karantino nurodymų -saugokite save ir kitus!“ Medikai teigia be visa ko susidūrę su dar viena problema – Lietuvoje paskelbus karantiną, sumažėjo žmonių, galinčių duoti kraujo, o jei virusas plis ir toliau, prognozuojamas jo trūkumas. Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas.

Pirmasis karantino savaitgalis Lietuvoje – Į ką atkreipia dėmesį ir kaip dirba policija?

Karantino metu gyventojai aktyviai siunčiasi medikamentus, maisto papildus bei kitas prekes iš elektroninių parduotuvių. Lietuvos pašto vadovės Astos Sungailienės teigimu, šią savaitę ypač augo pirkimai internetu iš vaistinių, taip pat – iš smulkių prekybininkų. Iš jų perkama nuo rankų darbo muilo iki indų ir drabužių. Svarbiausia įmonės naujiena – didžiąją dalį siuntų, jeigu ant jų nurodytas mobilusis telefonas, žmonės gali pasiimti iš savitarnos terminalų, o ne pašto skyriuose.

Naujausia „Vilmorus“ apklausa liudija, kad išaugo pasitikėjimas valstybės institucijomis. Sociologas Vladas Gaidys ir politologas Vytautas Dumbliauskas.

Ved. Artūras Matusas.