Kultūros diena. Šiomis dienomis svarbu nepasimesti: kuo psichoterapeutai užpildo kultūros renginių vakuumą?

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Nežinomybė, pranešimai apie naujus žmones, užsikrėtusius koronavirusu, kelia įtampą. Psichologai sako, kad šiomis dienomis labai svarbu nepasimesti, nepasiduoti panikai ir pagalvoti, kaip galėtume laiką praleisti prasmingai. Psichoterapeutai „Kultūros dienai“ pasakoja, ką patys atrado sau naujo, kuo užpildė kultūros renginių vakuumą.

Lietuvių dailės istorijoje nepelnytai pamirštas iš Mažosios Lietuvos kilęs dailininkas Pranas Domšaitis. Šio menininko vardas buvo gerai žinomas Prūsijos, Šveicarijos, Italijos, Afrikos moderniojo meno pasauliui. Prieš 16 m. didelei daliai P. Domšaičio meninio palikimo grįžus į Lietuvą Klaipėdos paveikslų galerija buvo pervadinta į Prano Domšaičio galeriją. Nuo tada prasidėjo lietuvių pažintis su garsiuoju ekspresionistu, kuri tęsiasi iki šiol.

Taip pat „Kultūros diena“ tęsia pažintį su pretendentais į „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus. Šiandien žvilgtelėkime į operos sceną ir susipažinkime su apdovanojimams nominuotais solistais.

Pabaigai – tradicinė žinia iš užsienio. Mėgstantiems leisti laiką muziejuose, lankyti naujas parodas – dabar ne pats geriausias laikas. Kaip ir privačiam Jacquemarto-André muziejui Paryžiuje. Savaitgalį jis turėjo pakviesti į parodą, kuriai dailės gerbėjai tikrai neliktų abejingi, bet... iki vyriausybės nurodymo muziejus uždarytas. Laimė, naujienų agentūros „Reuters“ korespondentai spėjo parodą nufilmuoti, ir mes turime galimybę šiek tiek papasakoti apie „šviesų genijų“ – taip vadinamas britų peizažo meistras Williamas Turneris.

Ved. Julijus Grickevičius.