Žinios. Paskelbtas karantinas išretino donorų gretas – surenkamo kraujo sumažėjo beveik 40 procentų

Lietuvoje ketvirtadienio vakarą, prieš pat vidurnaktį, patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai, taip susirgimų šia liga skaičius šoktelėjo iki 48, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Penki iš naujausiai nustatytųjų atvejų įvežtiniai, pacientai šiuo metu izoliuoti ir gydomi: iš Lenkijos grįžęs asmuo šiuo metu yra Santaros klinikose, 2 grįžusieji iš Jungtinės Karalystės – Kauno klinikinėje ligoninėje, 2 asmenys grįžę iš Dominikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Policija Vyriausybėje pristatys situaciją dėl saviizoliacijos ir karantino nesilaikymo. Nuo pirmadienio pareigūnai sulaukė maždaug 800 pranešimų apie tokius pažeidimu. Įvedus karantiną visose šalies parduotuvėse uždrausta prekyba, išskyrus maisto ir vaistines.

Iš Kinijos į Vilnių penktadienį atvyko lėktuvas su dešimtimis tūkstančių medicininių kaukių ir pirštinių, šios apsaugos priemonės bus skirtos medicinos darbuotojams, kurie gali susidurti su koronaviruso infekcijos rizika.

Paskelbtas karantinas išretino kraujo donorų gretas. Nustojus organizuoti išvažiuojamąsias kraujo donorystės akcijas, surenkamo kraujo sumažėjo beveik 40 procentų.

Brazilija nuo pirmadienio į šalį draudžia atvykti keliautojams iš Europos, kai kurių Azijos ir Ramiojo vandenyno regionų valstybių. Apribojimas galios 30 dienų.

Šiaulių dramos teatras, reaguodamas į reikalavimus ir draudimus, spektaklius transliuoti pradėjo internete. Taip siekiama ne tik suteikti pramogą iš namų nebegalintiems išeiti žmonėms, bet ir skatinti juos nenusigręžti nuo teatro.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.