Žinios. Kauno klinikos kreipėsi pagalbos į mokslininkus dėl sparčiai senkančių apsaugos skydų gamybos

Lietuvoje ketvirtadienio vakarą, prieš pat vidurnaktį, patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai, taip susirgimų šia liga skaičius šoktelėjo iki 48, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Penki iš naujausiai nustatytųjų atvejų įvežtiniai, pacientai šiuo metu izoliuoti ir gydomi: iš Lenkijos grįžęs asmuo šiuo metu yra Santaros klinikose, 2 grįžusieji iš Jungtinės Karalystės – Kauno klinikinėje ligoninėje, 2 asmenys grįžę iš Dominikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Šimtai Lietuvos piliečių penktadienį užsakomaisiais skrydžiais turėtų grįžti į Vilnių iš Valensijos ir Paryžiaus ir oro uostų, skrydis iš tolimųjų kraštų grįžtantiems piliečiams organizuojamas ir per Varšuvą, o į Kauną parskris lietuviai iš Kopenhagos.

Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis aptars situaciją dėl koronaviruso COVID-19 plitimo ir jo stabdymo priemones. Prezidento patarėjo Antano Bubnelio teigimu, bus kalbama apie medikų aprūpinimą apsaugos priemonėmis, pagalbą Lietuvos piliečiams grįžti namo, taip pat bus aptartas ekonomikos skatinimo priemonių planas ir parama jautriausioms visuomenės grupėms.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas dėl koronaviruso atšaukė birželį tyrėjusį vykti „Didžiojo septyneto“ susitikimą, o vietoje jo planuojama vaizdo konferencija. Šalies Senate kelią skinasi trilijoną dolerių siekiantis paramos ekonomikai planas.

Kauno klinikos kreipėsi pagalbos į mokslininkus, gaminant apsauginius, medicininius skydus. Jų atsargos sparčiai senka, daugėjant ligonių.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.