Nuo mikčiojančio berniuko ir apsaugos darbuotojo iki „Kieto riešutėlio“: Bruce`ui Willisui – 65

Kokia LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ be tradicinės „Kalendoriaus“ rubrikos? Šįkart joje – Bruce`o Williso gimtadienis. Aktoriui sukanka 65-eri.

Vos dvejų Bruce`as Willisas su šeima persikėlė į Jungtines Valstijas. Jaunystėje jam teko dirbi apsaugos darbuotoju, vairuotoju ir barmenu. Aktoriaus karjerą jis pradėjo televizijoje ir labai greitai sulaukė sėkmės.

Nedaug kas žino, tačiau aktorius nuo vaikystės kalbėdamas mikčiojo ir tik visai atsitiktinai atrado būdą, kaip to išvengti. Mokydamasis vidurinėje Bruce`as nuėjo į dramos būrelio perklausą – vos užlipus ant scenos mikčiojimas dingo.

Prodiuserių dėmesį Bruce`as patraukė po to, kai gavo pagrindinį vaidmenį seriale „Moonlighting“. Jame Bruce`as ne tik vaidino, bet ir dainavo. 1987 m. jis išleido debiutinį albumą „The Return of Bruno“. 1988 m. Bruce`as Willisas gavo vaidmenį filme „Kietas riešutėlis“. Ir nors vaidmuo iš pradžių žadėtas Arnoldui Schwarzeneggeriui ar Sylvesteriui Stallone, B. Willisui sekėsi puikiai ir jis vėliau vaidino filmo tęsiniuose. Už ketvirtąją dalį aktoriaus honoraras pasiekė 25 mln. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių.

Iš viso Bruce`as Willisas suvaidino daugiau kaip šešiose dešimtyse filmų, tarp kurių – tokie kino hitai kaip „Bulvarinis skaitalas“, „Penktasis elementas“ ir „Nepalaužiamasis“. Bruce`o Williso sąskaitoje – „Auksinis gaublys“, pora „Emmy“ ir dar kelios dešimtys kitų apdovanojimų.